| LetMeBlowYourMind8 a întrebat:

Cate calorii trebuie sa consume o adolescenta de 15 ani pe zi ca sa slabeasca 4 kg in o luna?

Răspuns Câştigător
| RandomGirl a răspuns:

Nu stiu sa iti spun dar pe site-ul asta http://slabute.ro/ poti sa calculezi.

9 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

O adolscenta trebuie sa faca sport, nu sa manance putin.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 (patru) kg intr-o luna e cam mult. Le vei pune inapoi mai repede decit ai slabit.

| AliinaSomerhalder a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e deloc mult, e chiar putin... Eu dau 4-5 kg pe saptamana daca imi impun. De ex azi am inceput si vreau sa dau jos 10 kg, iar in 2-3 saptamani reusesc, daca mananc numai ce trebuie. Si nu ma infometez. La 2 cand vin de la scoala mananc pui sau peste fript sau la cuptor si apoi pana seara numai fructe ( fara banane ca au un nr mare de calorii ), 2 l de apa pe zi si sport.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliinaSomerhalder):

Da, dar vezi tu, apare fenomenul yoyo. Depui rapid si mult dupa cura. Daca slabesti cite putin, nu mai pui inapoi. Ca sa nu mai vorbim de aspectul pielii la un moment dat de la atitea extinderi si restringeri.

| AliinaSomerhalder a răspuns (pentru anonim_4396):

Am auzit si eu despre asta, dar nu e asa. Nu e prima oara cand tin o astfel de cura si nu m-am ingrasat deloc rapid si nici nu am pielea lasata... Fac si sport deci pielea nu e o problema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliinaSomerhalder):

Pai daca ai slabit si nu te-ai ingrasat, de ce e nevoie sa tii mai multe cure in care sa slabesti mult si rapid? Te contrazici singura.

| AliinaSomerhalder a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma contrazic singura. E normal. Pentru ca ti o cura, nu? Slabesti? Si daca vrei sa nu te mai ingrasi trebuie sa te menti nu sa te intorci la obiceiurile vechi si sa mananci de toate, la orice ora. Normal ca te ingrasi la loc. De aia am tinut mai multe diete de mai multe ori.

| AsdfghjkI32 a răspuns:

În mod normal trebuie să consumăm 2000 de calorii pe zi (asta dacă vrem să ne menținem în formă, căci putem consuma și 2500 kcal fără probleme). Dacă vrei să slăbești poți consuma în jur de 1500 kcal.

Fundă?