| roksyk a întrebat:

Cate carti (roamne) credeti ca am citit pana acum? { Am 12 ani happy }

36 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Vrei sa te lauzi?laughing

| LoveForShania a răspuns:

Draga mea roksyk, pe TPU nu se pun intrebari despre cine ghiceste sau ceva de genul, pe TPU se pun intrebari pentru a afla, si tu sa aflii, nu sa ghicim noi. Eu una cred ca vreo 3-4.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai de unde sa stim noi?happy Prespun ca 4.Atatea am citit eu la varsta ta, din cate imi aduc amintehee hee
Cate ai citit?big grin

| psiholoaga a răspuns:

In afara de harry potter si twilight? Hmmm... Miley are si carte?

| psiholoaga a răspuns:

Bravo! Nu ma asteptam la asa numar, recunosc. Tot inainte. Enumera si cateva titluri, poate ma mai inspir si eu.

cami
| cami a răspuns:

4.thinking
da` ia ghici cate vise am avut eu pana acum?

| Pho3nix a răspuns:

Ia ghici cate intrebari stupide sau pus pana acum?
Ia ghici cate intrebari cu Miley Cyrus sau pus pana acum?
Ia ghici ce chiloti poarta Demi Lovato?
Ia ghici cate intrebari ''tampite'' am citit eu pana acum? (Nici nu pot sa le numar pe degete).

Succes la ghicitori.

| cioko19 a răspuns:

Psiholoaga. buna astalaughing din cate stiu eu din fericire.batting eyelashes nu are. laughing

ia ghici ce mananc eu dimineatabatting eyelashes
vai vai. ce intrebaritongue

| SweetCandy a răspuns:

8-9...hai ca mai mult nu puteai... da u stii cat am citit eu?rolling on the floor

| Ben. a răspuns:

Felicitari roksyk! e un lucru foarte bun. tine-o tot asa si vei avea doar de castigat.vei afla multe lucruri.vei primi lectia experientelor altor oameni si-ti va stimula imaginatia.bravo.

| Ben. a răspuns:

Roksyk eu am avut acelasi narav ca si tine. mi/am petrecut copilaria citind. e un lucru bun. poate ca oamenii ar fi mai buni si mai destepti daca ar citi mai mult. in tot cazul, din asta o sa ai doar de castigat. si sper sa se indeplineasca ce/a zis @lacrimi / sa ajungi la sorbona sau la harvard, D ne ajuta!

| Abcfunny a răspuns:

Roksyk vrei sa te lauzi? de ce nu ti asta pentru tine.nu te-ai gandit ca pe noi poate nu ne intereseaza. Fato pune si tu intrebari serioase ...nu intrebari stupide de copil de 12 ani!

| FoXy a răspuns:

Mai dar mai sunteti multilaughing)

De unde vrei sa stim noi cate "roamne" ai citit tu pana acum

Pe acest site se pun intrebari cu logica nu din astea sau mai stiu eu "cate perechi de soshete am?"

Inainte sa scrii o intrebare gandeste bine ce scrii acolowinking

| Barajag a răspuns:

Ia sa ghicimbig grin... offff, la ce treaba grea ne-ai puslaughing

| hashe86 a răspuns:

cate una pe an!

| alle_1861 a răspuns:

Ti-au murit laudatorii? Cate poti citi la varsta ta? Chiar sunt curioasa ce romane ai citit. Te rog foarte mult sa-mi raspunzi, ca nu mai stiu ce "roamne" sa mai citesc.

| lacrimi a răspuns:

Roksyk esti unicata, du-te frate la Harvard sau la Sorbona si lasa-ne!

| gossipgirl a răspuns:

Daca ai de gand sa te dai u mare cu 10 de volume citite aici nu-i locul potrivit!
In plus, nu citesti pentru noi ci pentru tine, deci nu prea ai motive de lauda!
Bye & spor la citit laughing)

| Myu a răspuns:

O da. Interesant mod de a te lauda... dar cred ca ai cam umflat gogoasa...46 de ''roamne''? >.> La varsta ta e cam greu de crezut

| roksyk explică:

Ma scuzati pentru greseala, am tastat prea repede si nu am scris corect. sad
Niciunul dintre voi nu a ghicit: 46 ( fara sa punem la socoteala enciclopediile si cartile cu basme) ) big grin

| roksyk explică:

@ psiholoaga - nu am citit pana acum Harry Potter sau Amurg, iar Miley are o carte autobiografica - sunt date despre romanul ei pe Wikipedia.
@silvia - cred ca da, fiindca din cati copii de varsta mea ( ca sa nu zic adolescenti happy ) cunosc niciunul nu a citit atat de mult, sau daca a citit, nu a inteles. straight face

Si, repet, am tastat prea repede si am gresit. Voua nu vi se intampa? laughing

| roksyk explică:

Imi pare rau, dar eu v-am intrebat acest lucru ca sa vad daca toti ceilalti sunt de acord cu mine: copii si adolescentii din ziua de azi nu mai citesc carti. Si este foarte trist, mai ales ca mie imi place cititul foarte mult si nu prea am cu cine sa discut despre carti in general, in afara de adulti. sad Scuzati-ma daca vi se pare ca ma laud, nu tocmai asta voiam sad TPU are si o categorie numita "conversatii" unde nu toti cer ajutorul... Insa eu am uitat sa incadrez intrebarea acolo. imi cer iertare daca v-am creat neplaceri cumva. laughing

| roksyk explică:

Si scuzati-ma, nu am vrut sa pun semnul " laughing ", ci " crying "

| roksyk explică:

De fapt, crede-ma, iti pot da si lista. De la " Racheta alba" si "Stejara" pana la "Vacanta lui Rachael" si " Femeia invizibila". Probabil pare greu de crezut, dar eu nu stau zi de zi la calculator si televizor, ci mai si citesc fiindca imi place. Poate voua nu, dar pe mine pur si simplu ma fascineaza cititul.

| roksyk explică:

Sanzi, tu nu sti ce este acela un roman? laughing
Este o carte care poate avea si 70 de pagini, si 800. Eu am citit carti cam de 400/500/600 de pagini, dar am citiot carti si de 119 sau 789.

| roksyk explică:

Totusi nu sunt 10 volume, ci 46.
Si eu nu am vrut sa ma laud. Ceea ce am vrut am scris in postarile mele de mai sus. tongue

| roksyk explică:

@ Dr.BenZona si Alma: multumesc ca macar voi ma sustineti sad Ceilalti ori nu ma cred, ori ma considera o laudaroasa, etc

| withoutme a răspuns:

Dupa felul in care scrii 2-3...roamnerolling on the floor

| wings a răspuns:

Da-ne si noua o caracterizare! adica ce inseamna un roman pentru tine! ca poate insemna si o carticica maica si prapadita!

| FearNoEvil a răspuns:

Nu destule.