| VisSs a întrebat:

Cate ore petreci in fata calculatorului?big grin Si cate ore credeti ca ar fi normal sa stea un om pe zi?

9 răspunsuri:
| DroGuleTz a răspuns:

PAi eu stau p TPU aproape toata ziua dar se spune ca trebuie sa stai doar ora ca sa nu-ti strici ochi da mi-e nu-mi pasa ce zice lumea stai cat vrei e viata tahhh :X

| iJustWannaDance a răspuns:

Azi am stat 5 ore, ieri 2, si intr-o zi stiu ca deloc.
Nu am o medie. crying

Dar stiu ca normal este 1 h

| OneBoy a răspuns:

Foarte buna intrebarea laughing. Multi dintre adolescenti petrec foarte mult timp in fata Pc-ului cred ca media timpului petrecut la cei mai multi oameni este peste 4 ore zilnic.Foarte ingrijorator deoarece am ajuns sa traim virtual sa ne dam viata reala pe una virtuala! Este destul de greu dar foarte usor de inteles, poate ca unii vor sa scape de izolare de singuratate si isi gasesc o ocupatie...darrr...este gresita aceasta conceptie stand ore in fata Pc-ului nefacand miscare corpul intra in stres total apoi in depresie intr-o stare de plafonare poate de aceea exista in ziua de astazi multi pesimisti multi copii care devin asa numiti "EMO".
Eu am 19 ani si am mai prist acele vremuri in care ne jucam sotronu, leapsa sau chiar un fotbal si sincer atunci ma simteam mult mai bine.Acum au aparut fel si fel de porcarii care ne atrag atentia si ne fac sa ne pierdem timpul neinvatand nimic cu jocuri conversatii pe chat si yahoo, sincer este foarte ingrijorator.Acum ca am intrat in vacanta imi petrec aproximativ 6 ore zilnic in fata calculatorului...chiar daca stau si intru in aceasta lume virtuala ma simt mai rau ca atunci cand ma trezeam si ma duceam la facultate...pur si simplu calculatorul te extenueaza, te slabeste, te imbatraneste mult mai repede.Eu incerc sa ma deplasez de acest "viciu" si sa imi dedic timpul liber preocupandu-ma cu altceva!
Cat despre cei care isi petrec tot timpul in fata Pc-ului si creeandu-si o lume numai alor pe net...nu o sa-i vad bine o sa regrete la un moment dat si o sa se trezeasca la o varsta matura si o sa vada ca nu au realizat nimic!
Pacat...pacat ca numai suntem iar copii macar noi astia din `90, `91 sau ` 92

| OaNa_1155 a răspuns:

Cred ca trebuie sa petreci 2-3 ore straight face eu petrec 8 daca nu mai multe rolling on the floor

| CautNume a răspuns:

Eu cel mai putin (nu mai stiu sigur) am stat 3 min...intr-o zi m-am trezit la 9 si m-am si dus la calculator si m-am mai oprit la 22 fara un sefrt...si eu credeam ca e de abia pranzul.dar va asigur ca si macasem o pizzawinking

| adinutzadina a răspuns:

Eu petrec uneori si 5-6 ore dar normal e sa petreci 3 ore pe zilaughing n-are nimic daca depasesti termenullaughingeu nu am murit

| LoVeIsMyAir a răspuns:

Normal ar fi 2, dar eu petrec dublu.

| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Pai eu dupa ce am observat ca nu e bine sa stau toata ziua la PC stau 2 ore dimineata si 2 ore mai dupamiaza cam asa vine:
dimineata=9:00-11:00
dupa amiaza=14:00-16:00
asta este programul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel putin 3 ore in fiecare zi.maxim 7.ar fi normal cam 2 ore zic eu