| bkmad a întrebat:

Ce alimente imi recomandati sa mananc seara mai usoare care sa nu ingrase caci incerc sa ma abtin si sa tin o cura laughing deci?

7 răspunsuri:
| LostInDreams a răspuns:

Da, si eu sunt ca si tinebig grin, cure si mult sport.Pei eu seara mananc acum(nu ca inaintebig grin), desi nu mananc dupa 7 seara, cand mai scap mananc un iaurt natural, ori un mar, visine(fructe in general, nu banane, nu pepene si alte din astea), mananc compot de struguri, de visine, de caise, ori pur si simplu rontai seminte(cateodata si fara sare, pentru ca asa e mai sanatos, dar na, eu sunt invatata cu semintele cu sare), daca imi e foame rau mananc niste fulgi de porumb sau cereale cu lapte, ori niste branza cu rosii, sau rontai castravetibig grin. Daca ai si iti plac mananca grefe, sunt sanatoase, si nu doar ca nu ingrasa, ci te si ajuta sa slabesti, te inveti cu gustul putin amar in 2-3 zilebig grin.Nu uita ca o dieta fara sport nu e dieta, te sfatuiesc sa incerci seara exercitiile tae-bo de pe siteul(scrii tu pe google) tae-bo acasa.Sunt asa de complicate ca iti trece pofta de mancare cu totullaughing. Bea multa apoa plata cu lamaie, seara poti bea apa plata pur si simplu.Totusi mananca pana in 6-7 seara ca sa nu ti se faca foame tarziu.Nu exagera nici in timpul zilei cu mancarea daca vrei sa tii o dietabig grin.Bafta!:X

| lavynika a răspuns:

Salate de tot felul iti recomand. Le poti face cu piept de pui, cu sunca, ton, de cruditati, cu branza.Nu este recomandat sa mananci fructe seara.De asemenea, poti manca un gratar din pui sau peste.

| Aly07 a răspuns:

Iti recomand sa mananci cu 2 ore inainte de culcare pentru a se digera mancarea si astfel nu te mai ingrasi, simplu nu?
Bafta happy

| sasha a răspuns:

O gura de aer proaspat, 2 farfurii de apa plata laughing cam asta daca vrei sa ti serios o cura in rest ar mege un iaurt cu un biscuite simplu, compoturi, un mar, o portocala... ceva de genul trebuie, dar ca sa nu iti mai fie foame seara trebuie sa respecti celalalte mese cea mai importana cea de dimineata si mese mici dar dese decat mari si de 3 ori pe ziwinking

| ihaterain a răspuns:

Fructe si/sau legume fiertetongue

| littleangel_1397 a răspuns:

Seara incerca sa mananci iaurt(simplu, de baut)dar nu indulcit sau foarte gras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eii cam si eu am problena asta. Nu mai manca dupa ora 6-7 preocupati timpul ca sa nu te mai gandesti la mancare. daca tot ti se mai face foame mananca un fruct ...mult ucces pentru ca stiu cat e de greu kiss