| PapagalGalben a întrebat:

Ce ar trebui sa fac ca sa fiu mai...prietenoasa?
Efectiv,imi e frica sa ma imprietenesc.
: ||

Răspuns Câştigător
| Lagorúthon a răspuns:

Poate ca esti intre persoane care tie nu iti plac. Nu cred ca ai gasit cercul de prieteni buni cu care sa te imprietenesti.

2 răspunsuri:
| Angelofdemon a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine,ca esti o persoana buna,si meriti din plin sa ai prieteni. Sa fii comunicativ,dar totusi sa nu te bagi prea mult in sufletul oamenilor. Incearca, sa te duci la volunariate, acolo iti poti gasi prieten foarte usor, si e o activitate foarte buna, pentru ii ajuta pe ceilalti. Si in general? cu colegi..de la scoala. Trebuie sa te simti tu bine in pielea ta. Incearca sa vorbesti cu psiholog-ul scolii, te poate ajuta cu sfaturi foarte ok!

| Dariusuu a răspuns:

Să privești și partea bună a lucrurilor nu doar pe cea rea.

Acum desigur, depinde și cu cine vrei să te împrietenești.Ai multă grijă draga mea, sunt persoane care își pun câte o mască la fiecare persoană cu care vorbesc așa că la început să n-ai încredere deloc, și să te aștepți la orice ca să nu fii dezamăgită.

Acum du-te, comunică, iubește.