| styaos a întrebat:

Ce cadou aş putea să-i fac iubitului meu în mediul virtual? Precizez că avem o relaţie la distanţă şi nu ne putem vedea în acea perioadă şi nici să-i trimit vreun cadou prin poştă nu mai am timp.
Mulţumesc anticipat.

11 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ții la el, încearcă să faci un mic efort, iar ceva simbolic, ar fi un gest drăguț, admirabil. Firmele de curierat rapid ți-l transportă la destinație. Iar, a doua zi e (deja) în posesia lui.
Dacă îl expediezi cu Poșta Română, va dura, poate și zece zile. Nu ți-o recomand, din nici un punct de vedere.
Surprize virtuale, oare nu v-ați trimis aproape zilnic? Încearcă altceva...

| styaos explică (pentru floresdemayo):

De aceea am încercat aici, dar se pare că nici aici n-am primit vreun ajutor. Până la urmă, în mediul virtual, i-am făcut un cadou care i-a plăcut mai mult decât dacă i-aş fi dat ceva. Cum se zice: ar trebui să fie din suflet... dar eh, crecă nu se mai zice.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

A nu recunoaște ajutorul, nu e același lucru cu a nu-l primi.
E alegerea ta, dacă te-ai rezumat în a-i oferi doar un cadou virtual. Dacă tu spui că l-a bucurat mai mult, decât în cazul în care i-ai fi oferit ceva real, atunci, ori băiatul e modest, ori are prea mult bun-simț. Ori, ambele.
Ce să-ți doresc? Doar cadouri virtuale din partea iubitului, dacă zici că le preferi atât de mult. : ))

| styaos explică (pentru floresdemayo):

Până la urmă lumea e prea superficială şi materialistă ca să aprecieze lucrurile făcute din suflet, nu? happy

| floresdemayo a răspuns (pentru styaos):

Da, câtă 'dreptate' ai. big grin
Uite, aflu abia acum, unii sunt capabili de un comportament destul de superficial, egoist chiar, vis-a-vis de omul iubit/apreciat. Când iubești, nu cred că e vorba de un efort prea mare, în a dărui ceva. E vorba de gesturi mici, tandre, chiar simbolice, nu de lucruri costisitoare.
Mai bine oferi un cadou diferit, decât unul complet inutil.

| styaos explică (pentru floresdemayo):

Da, nu asta am zis eu.

| cristimihailov a răspuns:

Da-i inchiderea, daca tii cu adevarat la tine.

Ofera-ti libertatea si cauta pe unul cu care te poti tine si de mana.

| styaos explică (pentru cristimihailov):

Oh da, de parcă nu ne-am văzut vreodată în realitate. Ştiu şi eu ce este cel mai bine pentru mine, iar întrebarea mea nu se referea la asta. Nu văd deloc legătura răspunsului tău cu întrebarea mea.

| cristimihailov a răspuns (pentru styaos):

Stai linistit. Mai asteapta putin timp. Si vei intelege. Eu iti doresc sa nu ajungi sa intelegi, dar se pare ca tot o vei face.

| ElenaSA a răspuns:

Merita sa primeasca ceva prin posta. Timp se gasea, iar taxa nu era asa mare. Cadourile intaresc prieteniile.

| styaos explică (pentru ElenaSA):

Sincer, chiar n-am avut timp. Am fost plecată. În plus, am mai făcut asta o dată şi nu prea îmi ardea.