| Marii300 a întrebat:

Ce carte mi-ati putea recomanda pentru a o citi? Sunt clasa a IV-a si la sfarsitul anului ne trebuie o carte care sa o reprezentam.....As vrea o carte interesanta, care sa nu vrei sa o mai lasi din mana! happy

Răspuns Câştigător
| JeTeLove a răspuns:

Încearcă "Maitreyi". Este un roman de aproximativ 130 de pagini, nu este mare, și este extrem de interesant. Este vorba despre o poveste de dragoste între două persoane (un român și o indiancă, având educație și culturi diferite). Probabil este cam mult pentru clasa a IV-a, dar citește-o din curiozitate. Nu o să regreți.

8 răspunsuri:
| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Iti recomand Jurnalul unui pusti (toate) nu sunt scumpe... pe net nu le gasesti. E foarte foarte amuzanta! O sa-ti placa la nebunie. Sau poti citi D-l Goe sau O scrisoare pierduta. Sau Amintiri din copilarie. happy

| Marii300 explică (pentru ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ):

Multumesc mult! Probabil ca voi incerca,, O scrisoare pierduta'' pentru ca celelalte le-am citit!
Multumesc din nou pentru recomandare!

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns (pentru Marii300):

Nu ai pentru ce :* Toate cele bunee happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robinson crusoe. aventura, el singur pe o insula tim de multi ani, invatand sa traiasca cu ce are.

| Solitude15 a răspuns:

Iti recomand invitatia la vals e super

| Marii300 explică (pentru Solitude15):

O sa o incerc! Multumesc mult pentru recomandare!
Chiar o s-o incerc!

| Solitude15 a răspuns (pentru Marii300):

Este o carte de dragoste si e foarte interesanta autorul este Mihail Drumes e super interesanta

| danielcoman32 a răspuns:

Incearca din literatura universala: Karl May, are carti de aventura, seria Winnetou