| Silviix3 a întrebat:

Ce carti imi recomandati? Am 16 ani. In afara de lecturile obigatorii pentru scoala, carti de dragoste cu vampiri si alte porcarii SF.

6 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Iti recomand urmatoarele carti, le-am citit recent si te asigur ca sunt exceptionale:
Nunta Nemiloasa - Yann Queffelec
Omul invizibil - H. G. Wells
crima si pedeapsa f dostoievski
Zilele si noptile unui student intarziat - Gib. I Mihaescu
Aventurile lui sherlock Holmes, memoriile lui Sherlock Holmes- Sir arthur conan doyle

| AnaAmalia31 a răspuns:

1.Nascuta la miezul noptii - e geniala cartea happy
2. Pe jumatate moarta
3. Moarta si inviata
4. Portretul fantomei
5. Iubitul virtual
6. Fantomele ne stiu toate secretele
De obicei astea de la Bravo sunt Sf-uri, cu vampiri, varcolaci si de dragoste happy

| Silviix3 explică (pentru AnaAmalia31):

Mai citeste o data intrebarea.

| ℓαυяα a răspuns:

Uite cateva care le-am citit si mi-au placut mult:
1. micutele mincinoase (4 vol) de sara shepard
2.the ashleys (4 vol) de melissa de la cruz
3.privilegiul de zoey dean

| Buburuza2306 a răspuns:

Colt Alb, Iliada, Odiseea, Micul print - Antoine De Sait-Exupery, Care-i faza cu cititul ( E o carte mai de varsta noastra )
Eu pe astea le-am citit, sper sa-ti placa! Funda?

| Marin3la a răspuns:

1)Temă pentru acasă-Nicolae Dabija
2)Harry Potter(le-am citit pe toate, sunt mai multe detalii decît în film.m-a impresionat!)Recomand