| fluturasul a întrebat:

Ce credeti aspectul fizic conteaza pentru persoanele de sex opus si daca da in ce masura?

Răspuns Câştigător
| m4them4tic a răspuns:

Da, conteaza.Cand esti tanar si mai arati si bine, e logic sa "ceri" mai mult de la o persoana de sex opus. Dupa o anumita varsta o sa treaca euforia asta cu frumusetea si o ca fii capabil sa accepti pe cineva care nu exceleaxa estetic, dar cu care te intelegi si cu care iti poti trai viata.

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu intotdeauna. Conteaza in primul rand caracterul.

| Victoria a răspuns:

Da, conteaza foarte mult. La prima vedere aspectul fizic iti atrage atentia, nu?

| rrarres a răspuns:

Cred ca cam conteaza la mine in jur de 80-85% dar si personalitatea conteaza, conteaza ca fata sa fie asa mai speciala sa aiba cate ceva din toate, Dar sincer sa fiu conteaza mult aspectul fizic(ex:nimeni nu ajuta o femeie "grasa"cu bagaje dar daca este vorba de una frumoasa stau toti la coada)!

| want2bMajestic a răspuns:

Pentru mine conteaza cam 60%...cateodata dupa ce petreci timp mai mult cu o anumita persoana chiar nu mai joaca vre. un rol aspectul fizic... dar nici prea extrem de penibil sa nu aratelaughing

| Altu a răspuns:

Prima impresie pe care si'o face o persoana este legata de aspectul fizic. Poate fi compensat de caracter, dar pentru asta trebuie timp sa te cunoasca.