| ElectricChapel a întrebat:

Ce credeti ca inseamna urmatoarele cuvinte:

"O prietenie se poate transforma in dragoste, dar o dragoste niciodata in prietenie". fundita

Răspuns Câştigător
| Lattie a răspuns:

Pai de obicei dupa ce te imprietenesti cu o persoana si o cunosti mai bine ajungi sa o iubesti, dar cand ajungi sa o iubesti si dupa incerci sa devii din nou doar amic nu se poate pentru ca o sa ai mereu sentimente speciale fata de acea persoana.

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Acest citat vrea sa spuna faptul ca, atunci cand dragostea esueaza nu se mai pot crea niciun fel de legaturi intre respectivele persoane. Se merge pe totul sau nimic. Se ajunge la asa ceva din cauza orgoliilor. Sa stii ca nu sunt de acord cu acest citat, eu am vazut si iubiti care au devenit prieteni. Poate ca aceia nu au fost orgoliosi.

| edy132 a răspuns:

Cel mai des inainte ca 2 persoane sa devina un cuplu mai intai formeaza o prietenie. Daca intervine un motiv ca cele 2 persoane sa nu mai fie un cuplu va fi destul de greu sa tina legatura. Se poate sa ramanai prieteni in continuare, dar orice final fericit e o poveste neterminata.

Funda?big grin

| mihaela23_8768 a răspuns:

Buna happy

se refera la faptul ca o prietenie se poate transforma oricand in dragoste, stii cum se spune "de la prietenie la dragoste e doar un pas". "dar o dragoste niciodata in prietenie" adica cele 2 persoane daca se iubesc, niciodata nu s-ar putea vedea unul pe celalt doar ca simpli prieteni.
de exemplu: tu iubesti o persoana mult, persoana aia te iubeste.nu cred ca v-ati putea vedea ca simpli prieteni, right?

si daca esti bun/a prieten/a cu o persoana, fara sa iti dai seama s-ar putea sa ajungi sa vezi pers respectiva mai mult decat ca un/o prieten/a

parerea mea big grin

sper ca te'am ajutat :*

| jUsTc00nF1rM a răspuns:

Adica sa zicem eu am avut o colega de banca si ma intelegeam bine cu ia, dupa aia am fost cu ia si dupa aia m-am desprtit si acum nu ne mai vb adica la ineput doar simpli prieteni, dupa aia iubiti si dupa Nu o sa mai fie ce a fost "ceva de genu "!