| Iuliatta4567 a întrebat:

Ce credeti ca se va da la evaluare nationala 2018 la romana? Ma refer la opera.

2 răspunsuri:
| Bumbuc_Marian_1990 a răspuns:

Și eu sunt în cls 8 și dau mâine examenul, ma aștept sa pice basmul, opera epica, fabula sa genul dramatic, nu sunt sigur 100% ca va pica dar am o presimțire. Mai ales ca anul trecut s-a dat genul liric și acum 2 ani tot genul liric. Aștept cu nerăbdare sa vad ce va pica...

| Hortopan_Amalia_1978 a răspuns (pentru Bumbuc_Marian_1990):

Dar daca pica explicare de titlu sau mesaj?