| amo a întrebat:

Ce credeti, oare chiar vom avea patre de sfarsitul lumii in 2012?

8 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Singurele chestii care ma fac sa ma gandesc la sfarsitul lumii sunt incalzirea globala, vreo furtuna solara sau vreun meteorit si al treilea razboi mondial; chestii care inca nu s-au intamplat si nu stie exact nimeni la ce ora sa le treaca in agenda.
In rest imi traiesc viata si nu-mi pasa ce va fi maine. Pentru ca nu stii niciodata ce-ti aduce viitorul, de ce sa-mi bat capul?

| Biia a răspuns:

Pai, nu prea cred in sfarsitul lumii, dar cred ca ceva ceva tot o sa se intample.Nu stiu sigur si chiar nu vreau sa aflu dar poate anul acela ne va marca sau nu.Pana atunci? TRAIM VIATSA LA MAXIM!love struck
Take care!kiss

| stefyk97 a răspuns:

Nu prea cred, au mai zis ca va veni sfarsitul lumii si in anii precedenti, asa ca...nu putem sti cand va sosii clipahappy

| Meryem027 a răspuns:

Bineinteles ca nu. Da, intr-adevar spun vrute si nevrute, insa doar Dumnezeu stie cand. happy In niciun caz in 2012.laughing

| al3_9910 a răspuns:

Momentan specialistii spun ca sfarsitul lumii nu va mai fi in 2012, ci in 2013.deoarece,spun ei ca va fi o furtuna solara, sau ceva de genul, care va fi foarte puternica si se spune ca atunci noi vom disparealaughing.

acum eu nu stiu ce sa mai cred, in schimb parerea mea este ca nimeni nu poate ghici ce se va intampla cu noi.adevarul este ca noi, oamenii, suntem foarte curiosi si de aceea apar fel de fel de ipoteze, insa niciuna nu este sigura.

acum, ce. o vrea Domnul!:*

| Lavy_5946 a răspuns:

Sincer eu una nu cred... sunt tam-tam`uri de`ale unii pentru a devenii celebtrii...

ar tr sa te uiti putin prin biblie. acolo scrie clar ca nimenu nu stie cand va fi sfarsitul lumii, nici macar ingerii din cer...
parerea mea este ca va fi din ce in ce mai rau.acum este doar inceputul si inca este foarte bine pe langa ce va fi. AR TREBUI SA MAI MEARGA LUMEA PE LA BISERICA SA SE ROAGE PENTRU MANTUIRE CA BINE NU va fi ASTA E CLAAR!

sper ca te-a ajutat raspunsul meu happy :* paa

| BigV a răspuns:

Oare cat de prost trebuie sa fii incat sa crezi prostiile astea?! Al3, nu vorbi fara sa stii despre ce este vorba, specialistii spun ca in cel mai rau caz vor pica comunicatiile, nici nu se pune problema sa fie afectata viata terestra! Va rog luati-o logic, chiar credeti ca exista planeta nibiru? Chiar credeti ca nimeni nu ar fi vazut-o? Adica daca ar fi sa distruga pamantul ar fi milioane de poze cu ea. Numai aplecati urechea la toate prostiile! Daca eu zic ca maine castigati la lotto, oare voi ma veti crede?! Nu, evident, daca nu ati inteles; probabiliatea de a veni sfarsitul lumii in 2012/2013(mai nou) este aceeasi cu a castiga maine la lotto fara sa aveti bilet!

| TheSoundBoy a răspuns:

Da eu cred si cred ca va veni mai mult ca sigur app esti in sc 103?