| bibuletzu a întrebat:

Ce credeti voi ca e dragostea?

2 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Fiecare persoana priveste acest sentiment in mod diferit. Poata si din cauza faptului ca unii sunt mai norocosi in dragoste, iar altii au cunoscut doar dezamagirea si suferinta.Cred ca,atunci cand este o dragoste impartasita si adevarata,poate fi denumita drept cel mai frumos si special sentiment din lume,ce nu se compara cu niciunul altul. Fericirea si bucuria pe care o simti atunci este la fel de mare ca suferinta atunci cand iubesti pe cineva,iar persoana aceea nu simte la fel. De multe ori,cel care iubeste sufera,iar cel care este iubit doar isi bate joc. Poate din cauza asta, tot mai multe persoane din ziua de azi,prefera sa nu mai puna suflet in relatii si sa stea doar de "fatada" sau din interes. Este foarte greu sa suferi in dragoste de unul singur, stiind ca persoana iubita nu simte acelasi lucru.sad Cu toate astea toti speram ca intr-o zi vom gasi acea persoana unica care te poate face sa te simti fericit si iubit!happy
Cred ca, daca ai avut o dezamagire in dragoste, nu trebuie sa stai sa plangi toata viata, ci sa ridici capul sus si sa mergi mai departe, iar a doua oara sa cunosti mai intai o persoana si apoi sa o iubesti!big grin

| papusica987 a răspuns:

Pentru mine dragostea inseamna tothappy