| JustmeV a întrebat:

Ce e pentru voi >iubirea:? Fundita pentru cel mai frumos raspunslaughing puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Iubirea este un sentiment deosebit, fără el nu există viață.

| mgtow a răspuns (pentru Neimportant):

Ce zici acolo mai omule? E viata si fara iubire doar nu toata lumea are parte de sufletul pereche, sunt fel si fel de cazuri in ziua de azi. Iar pentru utilizatorul care a postat intrebarea (iubirea pentru mine e istorie, un trecut care acum e facut praf).

| Neimportant a răspuns (pentru mgtow):

Ai precizat că sunt și oameni care nu au pereche da? Te-ai întrebat de ce nu au? Poate că refuză să iubească știind că există suferința, sau poate că nu știu ce înseamnă cuvântul iubire. Nu au trăit acest sentiment deoarece nu au avut ocazia. Și poți să tastezi și civilizat fără ''omule'', că da sunt om nu sunt animal. Iar dacă tu ai spus că iubirea pentru tine e istorie asta este viața, o să ai parte și tu de fericire alături de altă fatăhappy

| mgtow a răspuns (pentru Neimportant):

Eu nu am zis cu nesimtire cuvantul (omule). Asa zice oricine ca ajunge momentul la fiecare dar nu oricine vrea pereche, au avut momente dificile in trecut si nu mai vor sa treaca din nou prin aceeasi belea, mai ales eu cunosc 2 oameni unul de 40 de ani si altul de 44 care vor sa ramana singuri toata viata, unul a avut probleme cu partenera si l-a lasat iar celalalt nu mai are incredere in nici-o femeie si are dreptate (chiar daca putine sunt sfinte) cine stie ce au facut si ele in trecut.

| Cosmiinna a răspuns:

Iubirea este un rău necesar la fel ca şi bărbaţii happy, ea ne oferă sentimente frumoase, ne învaţă să trăim alături de cineva, să împărţim o viaţă în 2, dar ea în acelaş timp ne face să suferim pentru că de multe ori iubirea îşi bagă coada unde nu trebuie, ajungem să ţinem mult la o persoană care nici nu ştie că existăm sau care nu raspunde cu aceeaşi monedă, oricum iubirea te maturizează şi te face un om mai bun happy

| Emilia23 a răspuns:

Iubirea este totul! Iubirea e ceva frumos ca atunci cand un copil zambeste pentru prima data,iubirea este ca atunci cand ii spui unui baiat ca iti place camasa lui si el vine mereu cu ea,iubirea,iubirea e ceva minunat. Este sufletul,viata,chipul nostru e o viata intreaga e cea ce a facut oamenii sa fie oamenii! IUBIREA ESTE CEL MAI MINUNAT DAR,DE O VALOARE NEPRETUITA,PE CARE DUMNEZEU LE-A DAT-O OAMENILOR.
Venind de la Dumnezeu,iubirea mosteneste eternitatea, depasind chiar moartea.
A iubi este insasi legea vietii. Dumnezeu este iubire. Cand facem loc iubirii, practic ii facem loc lui Dumnezeu insusi.Este cea mai importanta. Putin timp as putea trai. As muri pentru iubire.