| Alexinho94 a întrebat:

Ce este a doua propozitie din aceasta fraza? "Il incurajeaza pe cititor sa inteleaga mai bine profunzimea experientei umane "
Ce este a doua : Completiva directa sau circumstantiala de scop?

10 răspunsuri:
| VvladCobianu a răspuns:

Ba frate eu am scris de scop. Si cica era indirecta. Dar tot de scop mi se pare

| Alexinho94 explică (pentru VvladCobianu):

Mie CD mi se pare laughing) Asta e, suntem amandoi derutati laughing) Nu stiu astia ma, este ca noi ce dq. La tine e de scop si la mine directa. Astia ne pacalesc da-i dq laughing))

| VvladCobianu a răspuns (pentru Alexinho94):

laughing))

| TnCristinaa a răspuns:

Care il incurajeaza pe cititor -propozitie atributiva si sa inteleaga mai bine profunzimea experientei umane+completiva directa

| Alexinho94 explică (pentru TnCristinaa):

Asa credeam si eu dar cica a doua e indirecta. sad

| TnCristinaa a răspuns (pentru Alexinho94):

Da e indirecta..scuze..eu ma gandesc la ceva si scriu altceva..ca la examen azi..in loc de coodonatoare am scris subordonatoare

| DiaAndra a răspuns:

Scuze ca iti zic.dar esti paralel rau laughing nu e nici una nici alta...e completiva indirecta.

| Alexinho94 explică (pentru DiaAndra):

Tu dreapto... laughing) Mersi tongue

| DiaAndra a răspuns (pentru Alexinho94):

laughing n-ai pentru ce :*