| BitchKagee a întrebat:

Ce este iubirea? Funda pentru. cel mai interesant rasp.

Răspuns Câştigător
| LikeARollingStone a răspuns:

Ce este iubirea?

Definitii ar fi multe dar cu adevarat ce este stiu doar cei ce au simtit-o pe propia lor persoana. Iubirea poate schimba lumea (zic eu), poate face ca personele rele sa poate profita de gramul de bunatate ramas in sufletul lor. Iubirea este in acelasi timp si nebunie, nebunia de a ne simti copii alaturi de cei iubiti, nebunia de a petrece fiecare clipa ca si cum ar fi ultima. Iubirea se spune ca nu este vesnica. Eu as indrazni sa contrazic aceasta "regula" si sa spun ca o dragoste adevarata dureaza o vesnicie doar ca se manifesta in diferite feluri. Iubirea traverseaza diferite etape prin care unii inteleg ca ea se pierde, eu as zice altfel, nu se pierde doar se acopera. Se acopera dar nu se sterge definitiv. Ramane vesnic, raman amintiri, sperante, vise...ramane IUBIREA!

P.S. Asta este parerea mea despre iubire, sper ca o sa iti placa atat de mult incat o sa imi dai mie funda big grin

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Iubirea nu se scrie in cuvinte, ea se simte.

| bebelusasweet a răspuns:

Uite hai sa iti povestesc ceva.cand am avut primul meu prieten am riscat mult pentru ca il iubeam.ieseam noaptea la 12-1 sa ma vad cu el fara sa stie parintii mei(daca stiau nu stiu ce pateamlaughing) niciodata nu poti fi sigur de sentimentele partenerului.nu sti niciodata ce gandeste cu adevarat. sper ca ti-am dat un rasp bun si ca intelegi ceva:*

| SkyZ0 a răspuns:

Este un sentiment cel impart doua persoane ce se iubesc :X:X:X:X