| catalina_2916 a întrebat:

Ce fete prefera baietii mai fitzosi? credeti ca poate dura o relatie intre o fata timida si un baiat dezinvolt? k eu sunt km timida si baiatul p care il plac e mai ingamfat, fitos...va rog ajutati-ma!

14 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Da, eu cred ca rezista si inca bine, cu conditia ca tipul respectiv sa nu caute o fata care sa se incadreze in gasca lui, sa fie 'de fatada', sa socializeze bine cu toti etc. Pe masura ce va trece timpul, o sa iti mai pierzi din timiditate si nu va mai conta atat de mult acest aspect in relatii.

cami
| cami a răspuns:

Nu, nu cred ca tine o astfel de relatie.intr-un final te vei simti ranita.

| dulshe a răspuns:

Pt ei trebuie sa fii ff sxy, atragatoare, trebuie sa fii si indrazneaza k daca esti timida nu prea ai sanse, lasa timiditatea la o parte si lasate dusa de vantbig grin

| catalina_2916 explică:

Avand in vedere ca eu am 16 ani si el 19...

| catalina_2916 explică:

Il plac oriqm ar fi el...si el mi-a dat semne k m place. dar nu stiu, mi-e frica s nu m fac d ras cand ies q el.eu fiind mai timida... v multumesc pentru sfaturi...

| dEutSa_8892 a răspuns:

Asa eram eu la inceputul relatiei acesteia...eu eram foarte timida, dar il placeam, eram moarta dupa el... el era genul de baiat mai fitos, mai smecheras...

si relatia mea cu el a durat un an jumate pana acu si o sa mai dureze ca ne iubim enorm...nu conteaza cum e, pentru ca se poate schimba de dragul tau, cum a facut iubitul meu tongue nu mai este asa smecherit cu mine, dar cu celelalte fete vreau sa fie fitos ca asa imi place happy

| ghem a răspuns:

Nu prea merge. el e fitos, deci automat daca o sa fiti impreuna si o sa va despartiti la un mom dat, fii sigura ca tu vei suferi cel mai mult nu el. pana la urma el e baiat, are fite, are bani, are amici, tu esti doar o fata care pune suflet si crede sincer ca relatia voastra e de durata. ei bine. fitele se intretin cu greu asa ca pentru el mai potrivita ar fi tot o tipa fitoasa, stii. cine se aseamana se aduna. nu cred ca daca o s aprivesti in trecut sa ti dai seama ca de fapt lucru ala nu vroiai sa l faci sau nu ti statea in fire dar nah. l ai facut pentru ca fitosul de prieten al tau vroia sa te introduca in lumea lui. fiecare e unic si sa stii ca oamenii se schimba foarte greu( asta daca se schimba) si cand se schimba, nu se schimba pentru cateva zile, saptamani sau luni, se schimba definitiv, pentru ca vrea sa fie bine si pentru el si pentru persoana de alaturi, pentru care face schimbarea. tu, ai fi pregatita sa schimbi lumile? sa intrii intr o cu tottul alta lume, unde serile ti le petreci prin baruri sau cluburi, sa te machezi si sa te impoptanezi dupa ultima moda cica? ai fi dispusa sa fii indiferenta fata de ceilalti? fata de persoanele carora nu le puteai spune nu, pentru simplu fapt ca iti erau alaturi neconditionat? ai fi dispusa sa renunti la ce ai tu pentru niste fite?
ma rog. eu acum spun la modul ipotetc dar drastic. si din punctul meu de vedere nu cred ca ai vrea si nici nu esti pregatita sa lasi asa balta ce ai castigat pana acum doar pentru un fitos pe care nu l cunosti foarte bine. take care girl. choose right!

| Beatrice_6624 a răspuns:

PAI DRAGA MEA DAK E INGAMFAT, CE SA FC CU EL NU SE SCHIMBA EL ASA USOR DEPINDE DE VARSTA LUI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi in gindul tau si la toata lumea inclusiv lui ca esti timida astfel incit sa te determini singura ca tre.safii timida si-ai sa vezi rezultatul in momentul in care ai sa vrei sa fii timida si nu mai poti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea va potriviti, parerea mea ca relatia ta cu el va dura max o saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi fitos si a te crede mai presus decat o fiinta asemeni tie, o consider o josnicie. tu poti sa-l placi asa? esti tare domnule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuj sincer ca in aceiasi situaie sunt si euhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragutz-o nu trebuie sa fi asa de timida... daca intr-adevar iti place de el trebuie sa fi mai dura si sa nu lasi dupa el ...trebuie sa te schimbi daca chiar iti place de el caci poate atuncia se va schimba si el un pic.

| mariposa a răspuns:

Fitzos...depinde in ce cantitate...uhm.eu cand eram in liceu...eram mai zapacita...si nu stiu daca ineaparat timida... dar mai greu de accesat ...adica greu ma integram...si el uff...:O:...super bombon...il vedeam ca umbla cu smecheri si cu fete fitoase si era si el unul dintre ei...si cu toate astea...azi suntem casatoriti... dupa 4 ani de prietenie.