| Maxim96 a întrebat:

Nu credeti ca aceasta categorie este plina numai de atei si acei care stau impotriva religiei si dreptei credinte si este numai un prilej de conflict si cearta intre credinciosi si necredinciosi? Si cand un credincios pune o intrebare face numai prilej de sminteala pentru ceilalti?

Răspuns Câştigător
| PorumbRodica1965 a răspuns:

Ai dreptate, insa daca citesti in Biblie in 2 Timotei 3 - 5, vedem acolo care este starea de fapt a oamenilor, un verset spune ca sunt libertini, iubitori mai mult de placeri, decat de Dumnezeu..., sau in 2 Corinteni 4 :3, 4- iata Satan le-a orbit mintea, si vrea ca cei mai multi sa-l urmeze pe el, si pentru ca este foarte puternic, reuseste sa induca in eroare pe cei mai multi prin diferite metode. Dar noi nu putem face, decat, partea noastra, Dumnezeu este cel in masura sa judece, sa cerceteze care inima poate fi pentru el, si ii atrage la el pe cei merituosi.Cine poate vedea ca profetiile facutu cu peste 2000 de ai in urma se inplinesc, noi generatia anului 1900,,, suntem martori oculari, la zilele din urma ale acestui sistem de lucruri.

22 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Te exprimi ca cineva care fie nu stie bine limba fie are un handicap serios fiind incapabil sa aprofundeze o limba, fara suparare.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu sunt NUMAI atei! Exagerezi!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cei care spun ca se smintesc sunt deja smintiti

| M25M a răspuns:

Dreptei credinte--- rolling on the floor) Mda...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dreapta credina adica ortodoxismul? Tu te auzi ma ce spui? Mizeria asta nu merita sa fie numita asa, deja imi dai un sentiment de dezgust!

| Exilee a răspuns (pentru anonim_4396):

Pune-ti inaintasii ca n-a spus asta. A spus "dreapta credinta" adica in Domnul Iisus Hristos si Singurul Dumnezeu Adevarat. Si da, are dreptate perfecta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Exilee):

Sunt foarte multi crestini care au picat bacul! Eu zic ca nu este corect sa faci referire doar la atei din acest punct de vedere.TU crezi asa in pupatul oaselor la morti, in popa care reprezinta imaginea Luciferiana in Biblie care calca oamenii in picioare?! Eh daca asta crezi tu inseamna ca ori ai o credinta oarba ori mai ai nevoie de putin adaos la discernamant!

| RobySz98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai,fiecare crede ce vrea! in biblie nu scrie nimic de pupatu' oaselor, spovedit! astea sunt interpretari ale oamenilor! fiecare om din miliardele astea care suntem poate sa fac interpretarea lui personala.eu unul cred ce inteleg eu din biblie!

| Inferno a răspuns (pentru Exilee):

Statistic vorbind, numarul ateilor care au picat bacul este infinit mai mic, vorba vine, decat numarul crestinilor... dar tot statistic probabilitatea sa mori ucis de o bomba atomica este infinit mai MICA decat probabilitatea sa mori ucis de o motocicleta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da.fiindca e vai de cel ratacit dar mai vai de cel prin care vine ratacirea.

| BlackSulphur a răspuns:

"Nu credeti ca aceasta categorie este plina numai de atei si acei care stau impotriva religiei si dreptei credinte..."

"dreptei credinte"... Sigur daca adaugi asta in discursul tau o sa ne convingi sa nu ne mai certam!

| Scarbo a răspuns:

Eu stau pe aceasta categorie pentru a ma cultiva mai mult.

| Dumniezău a răspuns (pentru Scarbo):

Si tare te mai cultivezi, nu?laughing

| Scarbo a răspuns (pentru Dumniezău):

Da

| Dumniezău a răspuns (pentru Scarbo):

Intra pe skype sa mai vb

| svartirhimnar a răspuns:

Aici fiecare are propria opinie, nu văd ce e rău în asta. Ateii au mai multe întrebări, mai multe argumente.

| Dumniezău a răspuns:

Si ce ma? T-ie ciuda ca lumea in sfarsit se trezeste la realitate? In loc sa viseze ca vor ajunge in rai la dumnezeu(desi asta categoric nu o sa se intample), mai bine se trezesc la realitate si o infrunta.Voi ne criticati pe cei care nu cred ca exista dumnezeu, dar voi nu stiti ca de fapt traiti in lumea reala si nu intr-un basm.

| Dumniezău a răspuns:

Si ca o adaugare.Cu ce v-a ajutat dumnezeul asta in viata? Imi spuneti si mie? Eu personal nu inteleg de ce va mai tot rugati la dumnezeu sa va dea ce sa va dea.Va dat ceva dumnezeu? Va dat aur de va tot rugati la el? DE CE va rugati si spuneti rugaciuni degeaba? Eu nu pot sa inteleg logica voastra.

| AnYyCrZ a răspuns:

Pana la urma fiecare crede in ce vrea:statui, lemne sau realitate laughing.Eu una cred in Dumnezeu, dar nu stau sa ma cert cu ceilalti pentru ca e alegerea lor, viata lor si nici ei nu trebuie sa ne judece pe noi ca credem in El si punct.Si oricum credinciosi si necredinciosi se cearta oriunde asa ca laughing

| Dumniezău a răspuns (pentru AnYyCrZ):

Nu noi ii judecam pe ei.Ei ne judeca pe noi de ce nu credem.Parca in religia voastra se spune "nu judeca ca sa nu fii judecat"sau cam asa ceva.Si ne mai fac pe noi pacatosi.

| AnYyCrZ a răspuns (pentru Dumniezău):

Acum ai prea multe pretentii laughing nu toti isi respecta religia big grin