| tineretcioresti a întrebat:

Ce-i intereseaza pe tineretul din ziua de azi?

6 răspunsuri:
| PeAripiDeVant a răspuns:

Hey! In primul rand se spune "ce-l intereseaza".Si revenind la intrebare:depinde de la om la om. Tineretul de azi e ca o jungla...trist! Tigarile, alcoolul, drogurile si multe altele sunt unele dintre lucrurile care atrag cel mai mult tineretul.Scoala este un cuvant atat de amuzant pentru unii sau atat de necunoscut pentru altii.Discutiile despre sex se ivesc in orice minut al zilei si in orice loc. Daca ii intrebi care a fost ultima carte pe care au citit-o, spun direct."nu-mi amintesc!". iarasi trist, dar adevarat.Acesti tineri sunt asa, in primul rand din cauza parintilor care i-au scapat din fraie sau pe care nu-i mai intereseaza de copiii lor.Bye bye!

| foreverуσυηg a răspuns:

Sex, tigari, club, gagici...

| AnnAnne a răspuns:

Aceleasi lucruri ca si pe tinerii de acum 20 de ani, numai ca sub alte forme. Oricat de clubberi sunt ei, oricat de fitosi etc., nu cred ca ei nu viseaza la o viata mai buna, un serviciu stabil si un sot/sotie nu doar de-o aventura.Doar ca unii nu-si dau seama.

| alintush15 a răspuns:

Buna! Pai cam interesele difera de la persoana la persoana. Insa majoritatea isi petrec mult timp la pc si cu prietenii. Sportul, cititul, In general cultura si propria personalitate e pe planul doi(tine de domeniul trecutului). Parerea mea!

O zi buna!

| GamanGabriel a răspuns:

Fiecare persoana este interesata de ceva,dar in ziua de azi multi sunt interesati de aproape orice,in afara de scoala,invatat si munca.E pacat de tinerii din ziua de azi, pentru ca fiecare persoana poate ajuta cu ceva, dar majoritatea nu sunt interesati de lucrurile bune si de cultura.Imi pare bine ca eu nu fac parte din aceasta categorie si am multe hobby-uri.Cine este interesat de astronomie sa intre pe https://www.facebook.com/gaman.gabriel si sa imi dea cerere de prietenie.Imi place foarte mult astronomia si vreau sa vorbesc si cu alte persoane care au aceeasi pasiune ca a mea.

| smileyhp a răspuns:

Asta depinde.la ce te referi.
ex:cadouri, hobby-uri?
Oricum pe net scrie ca ei sunt interesati de cultura online. uite si link http://www.romanialibera.ro/......13976.html

Funda?