| Stefan_Zagheanu_2002 a întrebat:

Ce îmi sugerați pentru a scăpa de acnee având în vedera ca beau foarte mult suc și mănânc în fiecare zi la școală mâncare fast food?

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru hiperpigmentarea postinflamatorie poti sa folosesti Gerovital Derma+ Emulsie matifianta hidratanta ( ingredient activ : niacinamida ) sau Skinoren gel 15% ( ingredient activ : acid azelaic ). Ambele produse le gasesti in farmacie, eu as recomanda sa folosesti produsul de la gerovital ( ambele au efect benefic si asupra acneei dar eu si alte persoane nu l-am vazut cand vine vorba de Skinoren, poti sa intrebi mai intai daca au mostre pentru crema gerovital ). Nu iti stoarce cosurile pentru ca cicatricile se vindeca mult mai greu si e nevoie de o rutina foarte bine pusa la punct ca sa le ameliorezi.

Foloseste un gel de curatare dimineata si seara.
http://www.laroche-posay.ro/......22200.aspx

Din moment ce alimentatia iti produce acnee ar trebui sa o schimbi, o tratezi acum cu tot felul de produse dar nu te astepta ca ea sa dispara dupa varsta de 20 de ani daca tu continui sa bagi in tine alimente nesanatoase si care nu-ti priesc. Nu degeaba iti apar cosuri pe corp, organismul te avertizeaza ca ce faci nu este prielnic pentru el. Daca bei sucuri acidulate sau cu adaos de zahar schimba-le cu sucuri naturale sau apa plata.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Elimini fast foodul si sucurile si mananci mancare sanatoasa si bei apa iar pielea ta, inclusiv fata, vreo fii mai curate si mai santaose.

| peperonies a răspuns:

Pai in curand o sa ai probleme mai mari gen obezitate si uite de acnee.

| Caro34 a răspuns:

Deci, stii deja răspunsul insa continui sa mănânci prostii! Oare de ce? Nu vreau sa intreb si de: prajeli, grasimi, seminte, ciocolata, ape minerale etc. ca sigur lesin la auzirea răspunsului. De ce oare ne iubim atat de putin corpul cand el este aparatul fericirii noastre! Suntem fericiti pana ce el funcționează perfect, apoi devenim tristi fiindcă este defect! Oricate piese inlocuim, ungem si lustruim; ce-i pierdut; e pierdut pentru totdeauna! Stefi, gandeste-te bine, daca meriti tristetile viitoare! Numai bine!

| Stefan_Zagheanu_2002 explică (pentru Caro34):

Știu multe lucruri pe care le mănânc și îmi provoacă acnee dar am început sa nu îmi mai pese asa tare de chestia asta oricum e trecatoare, folosesc de 1 luna și 2 săptămâni zineryt și da rezultate foarte bune chiar dacă mănânc și beau aceleași prostii

| Veverita229 a răspuns:

Sa nu mai bei suc si sa nu mai mananci fast food? big grin

| Stefan_Zagheanu_2002 explică (pentru Veverita229):

Și mai folosesc zineryt care ma ajuta foarte mult, dar îmi rămân semne