| 89flo98 a întrebat:

Ce înseamnă atunci cand un bărbat se uită la tine de fiecare data când te vede dar nu îți spune absolut nimic? (Nu am schimbat niciodată o vorba cu el)

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Se uita in ce fel? conteaza cum se uita!
Tu esti fata sau baiat?
Una este sa se uite cineva urat la tine si altceva este sa se uite admirativ sau asemanator!
Nu putem sti cum se uita si de ce, caci nu cunoastem contextul!

| 89flo98 explică (pentru Simpatic):

Sunt fata, și mi se pare ca se uita uluit de fiecare data, adică surprins

| Simpatic a răspuns (pentru 89flo98):

Atunci inseamna ca te place...se simte atras de tine!

| 89flo98 explică (pentru Simpatic):

Nu știu mi se pare ca e ciudat în preajma mea, decât se uita de fiecare data în rest nimic nu am vorbit niciodată cu el

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca este iritat fiindca te holbezi la el insistent si el nu stie cum sa se mai uite ca sa te faca sa incetezi.
Daca te placea, venea sa-ti spuna, sau macar te saluta, dar cum nu a facut-o inseamna ca nu te place si este iritat de privirea ta insistenta.

| 89flo98 explică (pentru Violleta2022):

Eu nu ma uit la el, el se holbează la mine și ma simt extrem de jenanttt

| 89flo98 explică (pentru Violleta2022):

Se holbează de fiecare data când ma vede și chestia asta ma enervează, iar când îl surprind uitându-se menține contactul vizual, ma enervează

| Violleta2022 a răspuns (pentru 89flo98):

Pai, va holbati unul la altul in cazul asta si va enervati amandoi, daca ai inceta sa te mai uiti la el, va inceta si el sa se uite la tine.

| 89flo98 explică (pentru Violleta2022):

Aia și fac dar nu funcționează, el tot continua se se holbeze la mine și nu știu de ce pare surprins de fiecare cand se uitaa

| Violleta2022 a răspuns (pentru 89flo98):

De unde sti ca se holbeaza la tine, daca tu nu te uiti deloc la el?

| SpoiledBrat a răspuns:

Tu ce naiba crezi ca înseamnă?

| 89flo98 explică:

(Și mentine contactul vizual de fiecare data)