| Eduard13463637Ma a întrebat:

Ce înseamnă esti tumblr?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Dacă erai fată, mai înțelegeam, tumblr girl e, de obicei, una excesiv de fashionistă, drăguță dar superficială, dornică de atenție, care încearcă să iasă în evidență cu orice preț, în special în poze "artistice" cu posturi studiate.
Probabil se poate aplica și la unii băieți.
http://www.dictionary.com/e/slang/tumblr-girl/

| Eduard13463637Ma explică (pentru Raven):

A mersi mi-a zis o fata ca is Tumblr

| Raven a răspuns (pentru Eduard13463637Ma):

N-ai pentru ce, pentru exemplificare, caută pe google imagini "tumblr boys", ai să vezi la ce se referă, sunt frumușei dar un pic afectați, par să-și studieze tot timpul atitudinea și aspectul, tu știi cel mai bine dacă s-a vrut un compliment sau nu.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Greu de explicat. Tumblr e un site unde is un anume tip de poze... Ai un vibe care aminteste de genu ala, e greu sa explici daca nu stii pozele, intra si uita-te un pic la genu ala si poate iti faci o idee.

| Andreeush a răspuns:

Probabil vrea să zică că vrei atenția celor din jur.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Arăți ca persoanele de pe Tumblr, adică basic.

| Adry05 a răspuns (pentru supadeceapa):

N-as zice ca-i echivalentu la basic, ba chiar as zice ca prin termenu de `tumblr` esti cumva usor diferit de restul'.