| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi a fi smecheR?

... FUNDA...

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un om care nu se lasă păcălit, știe să iasă din încurcătură, șarlatan, viclean, etc.
Totul depinde de conjunctură.
Pa, pa.

| Psihiatra a răspuns:

Intr-un cuvant, FITE!
de obicei cei "smecheri" sunt nepoliticosi, folosesc cuvinte vulgare non-stop, sfideaza autoritatea persoanelor mai varsnice, isi fac de cap, fara sa mai mentionez viciile.

| Graphee a răspuns:

Smecher...
Hmm, inseamna si unul care isi da nazuri.
Dar mai inseamna, sa stie la scoala, sa i-a note bune, si dovedeste ca e mai smecher decat ceilalti. (parerea mea)
Sau un om care face un lucru, rapid si usor. Adica istet.

O zi buna.

| BeHappyForMe a răspuns:

O data fraier si de 2 ori prost nu acum fara gluma e cineva care se crede mai destept mai superior fata de restul sau fata de o anumita persoana poate ne fiind adevarat o persoana mereu cu nasul pe sus.

| girlloveboy a răspuns:

De 2 orii prost si o data desteptwinkingdevil
daca te crezi,, smecher" vai de viata tawinking de ex am in clasa niste fete,, smechere" la care ies la talba si daca nu stie sa descompuna unb nr[ex 23476] incep sa rada singure
sau cand le ask si le scopteste candva sa le ajute zic
,, tacii maa nu vezii ca pe mine ma ask"
deci 2 prost, 1 destepthee hee
sper ca am fost de folos

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Sarlatan, hatru, viclean, siret, prefacut, fals, hot!

| 4b a răspuns:

...figurant...

| AndreeaaaaX a răspuns:

A fi cocalarbig grin

| Yryna14 a răspuns:

De 2 ori prost si 1 data fraier...

| niknip a răspuns:

Nesimtit, prost crescut, persoana care vorbeste mult si prost, persoana care se crede mai desteapta decat este, care are figuri si care ori se prosteste ori e proasta.

| ZUzulikii a răspuns:

Prost

| Zoelinda a răspuns:

Nesimtit care face cce il taie capl

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A fi smecher inseamna a fi prost. Fara suparare asa sunt oameni smecheri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ai scris cu R mare la sfarsit? te crezi smecher/a?

| vodami92 a răspuns:

Numai cuvinte obscene! adica limbaj colorat!

| InSaN3 a răspuns:

Smecher nu inseamna sa fi prost, prost crescut, fraier etc.
Smecher inseamna sa fi tot timpul cu un pas inainte celuilalt si sa iesi din orice situatie chiar cu 0 bani.
Smecher se refera la : sa-ti mearga mintea rapid, sa rezolvi situatia, sa fi bun.

Ce numiti voi smecheri sunt doar fraieri, prosti, fitosi, dobitoci - acestea sunt cuvintele potrivite.