| mario1234 a întrebat:

Ce inseamna smecher ?

Răspuns Câştigător
| Priss99 a răspuns:

Care știe să iasă din încurcături, pe care nu-l poți păcăli; abil; isteț, dezghețat; șiret, șarlatan. – Din germ. Schmecker „persoană cu gust rafinat".

| RalukaLove a răspuns (pentru Priss99):

straight face poate l-ai incurcat cu jmeker straight face

4 răspunsuri:
| ღRoberToBluEღ a răspuns:

1 data prost si de 2 ori idiot

| RalukaLove a răspuns:

Smecher = 1 data prost si de 2 ori idiot
[Funda puppy dog eyes]

| emc2 a răspuns:

Frumos raspuns Prisci, dar cred ca el se referea la ce inseamna smecher in Romania adica idiot care se crede "bazat" si rafinat din punct de vedere vestimentar, purtand un tricou mulat bagat in niste blugi cu o curea cu catarama cat un ceas de perete.Smecher e acela care e prea "smecher" sa aiba de a face cu scoala, care are impresia ca "o viata am trebuie' sa o traiesc ce pe*** mea!", cel al carui creier a involuat atat de mult incat nu si vede nici propria prostie, pentru care a fi destept e ceva idiot.Si in ultimul rand SMECHER e acela care peste 15 de ani cand tu vii de la servici, el inca va boscheta cartieru' si va povestii copiilor cat de smecher era el in tinerete si ce batai si betii baga el, fara sa si dea seama probabil niciodata de nimeniul care il constituie. Sper ca te am ajutat in caz ca vrei sa fii smecher.