| Bulsye a întrebat:

Ce inseamna pentru voi sa fi,, smecher"

Răspuns Câştigător
| Tequila_BlackBull_1996 a răspuns:

Smecher inseamna sa fii pe ''chestia'' ta...adica sa nu te bazezi pe altii sa fii TU..Cocalarii cu masini de firma, fite, figuri, aur sunt niste oameni netrecuti prin viata, desi ei spun ca au scoala vietii..smecher pentru mine inseamna ca tu sa razi de altii nu altii de tine...sa fii propriul tau stapan

6 răspunsuri:
| τττ a răspuns:

ȘMÉCHER, -Ă, șmecheri, -e, adj. (Adesea substantivat) Care știe să iasă din încurcături, pe care nu-l poți păcăli; abil; isteț, dezghețat; șiret, șarlatan. – Din germ. Schmecker „persoană cu gust rafinat".

Asta scrie in DEX.Pentru mine smecher inseamna o persoana imbracata de firma, cu masina,, smechera" si care se crede cel mai tare de pe pamant.

| Wehes a răspuns:

Te dai mare.
Le stii pe toate.
Nu asculti parerea altora.
Te crezi sefu tuturor.
Esti cu nasu pe sus.
Asta inseamna pentru mine cuvantul ''smecher''.

| Cherilyn a răspuns:

Colegii mei spun ca inseamna sa fii de doua ori prost si o data tampit. happy

| loryys a răspuns (pentru Cherilyn):

De doua ori prost si o data fraier

| roxy1direction4ever a răspuns:

Pai pentru mine a fi smecher inseamna sa fii ceea ce nu esti( adica esti prost si te crezi destept), buricul pamantului, se da mare da nu e.

| RaduSk8 a răspuns:

Cauta in DICTIONAR! laughing)