| Pufulinna a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi iubirea? Cel mai bine formulat răspuns și cel mai sincer primește o fundițulică! happy

Răspuns Câştigător
| LaRiiuU a răspuns:

Stii Pufulinna ca aproape toti scriitorii si marii filosofi si-au pus intrebarea asta si aproape nici unul n-au stiut sa o raspunda? Deci sunt o buna lectoare de carti romantice si in momentul de fata iubesc si sunt iubita asa ca pot sa-ti fac un frumos rezumat din ce inseamna pentru mine iubirea. Iubirea este singurul sentiment care niciodata nu-ti va pieri din inima (iubirea de parinti, frati, surori, iubit, fiica si asa mai departe). Iubirea este linea aceia imaginara intre cer si pamant, intre ura si placere. Este sentimentul ala care te face sa zambesti, sa-ti doresti o viata mai buna, sa lupti pentru cea ce visezi. Iubirea este formula vesnica a fericirii, este cheia paradisului. Iubirea este drumul ala plin cu obstacule dar care stii ca la sfarsitul drumului te asteapta persoana iubita si iti dai seama ca aceasta persoana a meritat sa treci orice obstacol. Iubirea este un coltusor de plus care iti coloreaza inima. Eu fara iubire n-as mai simti ca traiesc. Si pentru a incheia iti voi spune o poveste de iubire. Se zice ca la creatia pamantului oamenii se nasteau in perechi intr-o specie de balon imens. Perechea era de obicei fata si baiat, dar mai existau si fata - fata sau baiat - baiat. Dar zeii supremi suparati pe oameni, au deci sa-i taie in doua si sa-i separa. Si se spune ca de atunci perechile incearca sa se gaseasca. De aici vine expresia: "imi caut jumatatea".

| Pufulinna explică (pentru LaRiiuU):

Foarte frumos spus, Larisa! happy

4 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

O iluzie.

| adrykiba a răspuns:

Iubirea este adrenalina inimii la maxim.Este acel sentiment in care te simti in alta lume mai buna, uiti de necazuri si de suparari.Un sentiment care te face sa te concentrezi doar la aceea persoana pe care o consideri unica si speciala, dorinta de a trai cu ea eternitatea.

| marysweet9 a răspuns:

Buna Pufulinna! Sincer, pentru mine iubirea inseamna ceva dincolo de ceea ce putem intelege... iubirea e cel mai pretios sentiment pe care cineva il poate avea cineva... ea inseamna incredere, intelegere si cel mai important, prietenie!