| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa ai un profil de Facebook/Instagram etc. normal?

6 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Depinde de mentalitatea fiecarui individ in parte. Este normal sa ai dar este anormal sa faci abuz stand cu nasul in telefon sau calculator, pe site-uri de socializare. Multa lume se ascunde in spatele unui site de socializare de teama de a nu fi respins de societate, timp in care pe internet poate fi cine vrea. Multa lume uita de realitate si ignora persoanele din jur, dar sunt si persoane (eu) care nu dau doi bani pe aceste site-uri si le folosesc doar ca o cale de comunicare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca nu ai altceva mai bun de facut. Sa ne petrecem viata in realitate si nu cu niste prieteni falsi din mediul virtual. Sa ne plangem ca nu de dau like sau share. Astepam validarea unor straini.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vrei sa spui prieteni falsi in viata reala care-s niste serpi. In virtual, nu exista falsitate, face figuri? Block. Am zis eu ca ma plang sau cer validare? Am intrebat doar ce inseamna profil normal... Zic astia la cerintele unui interview sa avem un profil normal dar nu specifica din ce punct de vedere... "Profil personal normal"

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

La ce tip de job ti se cere sa ai un profil normal? laughing Eu nu am mai auzit de asta pana acum.

Ca sa-mi dau cu parerea. Un profil normal este unul care are un,, trust factor" ridicat. Cu suficient de multe detalii incat oricine iti viziteaza profilul sa fie sigur ca tu esti persoana din spatele profilului. Practic profilul tau reprezinta cartea ta de vizita. Trebuie sa ai poze normale si cat mai ok. Nu poze cu tine si baietii din club care fiecare sa aiba in mana cate o bere, nu deocheate sau pline de prostii. Poze cu tine, cu peisaje, cu pasiunile tale. De asemenea si numarul lor este important. Nici prea multe dar nici prea putine. Undeva la 10 eu zic ca sunt bune. Detalii despre tine. Nu trebuie sa scrii toata viata ta acolo (ca indienii. Aia scriu si gradinita la care au fost si toate job-urile de o luna la care au lucrat rolling on the floor)) ), insa ofera detalii despre tine, cati ani ai si cu ce te ocupi sau care sunt pasiunile tale. Atat.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Nu stiu vazui pe ejobs dar nu-s prea interesat laughing

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Wow pai eu nu suport destrabalarea deci e deja profil normal, am doar video-uri cu hobby-uri, canale de YT, distribui de pe paginile mele de le cresc etc.