| RoxyOnTPU a întrebat:

Ce inseamna sa fii ateu? este de rau? ps.scuzati categoria n-am stiut unde sa-l pun

6 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Cei ce nu cred, nu se roaga etc la nici un zeu. (dumnezeu, budha, allah, etc)

| RoxyOnTPU explică (pentru eucumine010):

Dar e de rau sa fii ateu?

| eucumine010 a răspuns (pentru RoxyOnTPU):

Depinde cum o priveste. Credinciosii zic ca nu e bine si vor sa iti impuna fiecare religia lor.

| anonima98765 a răspuns (pentru RoxyOnTPU):

Da e de foarte rau sa nu crezi in Dumnezeu adica in propriul Tata, creator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Ateism
Ateismul este negarea existenței lui Dumnezeu și a oricărei divinități
depinde din ce parte o privesti, pentru crestinii infocati (si cam incuiati) spun ca ar fi pacat, pentru unii nu e nimic rau in a fi ateu.

| Luka0102 a răspuns:

Sa fii ateu =Sa nu crezi in niciun fel de zeitate sau in dumnezeu(sa n-ai religie)