| ionika17 a întrebat:

Ce m-am saturat atat de plictisitor, atat de trist este totul iar e ziua in care nu mai vreau nimic m-am saturat de toata lumea care ma inconjoara nimeni nu ma intelege. Vreau sa uit de toate de toti nimic nu este asa cum imi doresc, cu nimeni nu ma inteleg bine. M-am saturat de persoanele care nu inteleg nimic din ce le explic parca nu ma asculta ca cand as vorbi cu pereti... m-am saturat.Imi doresc sa plec de acasa nici mama nu ma intelege cu fratele ma cert toata ziua, nu stiu ce sa mai fac nu mai am chef de viata de nimic, persoana pe care o iubesc nu ma baga in seama pentru ce sa mai traiesc numai sa sufar. Cel care ma mai intelege este psihologul la care ma mai duc in rest nimeni.Mai pot sa mai fac ceva?

Răspuns Câştigător
| Africanwitch a răspuns:

Cel mai mult te-ar ajuta sa iti faci un prieten ff bun, care sa fie de incredere si caruia sa ii poti impartasi tot. Insa e f greu sa gasesti o asemenea persoana din cauza egoismului si nepasarii.
Eu si cu verisorul meu suntem cei mai buni prieteni. Si el trece acum printr-o etapa mai nasoala. Dar stie ca mereu sunt aici pentru el, zi si noapte si ca poate avea maxima incredere in mine, la fel cum se intampla si viceversa. Si cine zicea ca nu exista prietenie adevarata intre un baiat si o fata?
Daca vrei, poti sa imi lasi mesaj cu id-ul tau, mi-ar face placere sa mai stam de vorba.

9 răspunsuri:
| ionika17 explică:

Dar sunt baiat nu fata:d

| ionika17 explică:

Id meu este ionicasefu2008

| ionika17 explică:

Ionicasefu2008 id

| Narfundo a răspuns:

Du-te la bisericatongue.Hai sa iti zic o povestioara despre psihologi copil cu probleme ce esti... ei nu te inteleg, ei doar te asculta, iar tu vorbind iti dai seama singur ce defecte ai si... e ca si cum ti-ai raspunde singur la intrebari. Ce sa zic mi-se rupe sufletul sa te vad asa necajita.De ce crezi tu ca toti sunt impotriva ta? Mai am si eu scapari ca tot omul, dar trebuie sa gandesti pozitiv. Ce rost are sa privesti totul in negru. o viata avem si trebuie sa o traim din plin^_^ cu bune si cu rele. Ferestete de energii negative, du-te la biserica spovedestete si daca nu iti iese incearca sa folosesti autosugestia e buna in unele cazuri. Daca mai ai vreo problema, sau simti ca ti-se urca lumea in cap, scrie doarlaughing.

| Aurelia_6050 a răspuns:

Sunt intr-o situatie aproape identica cu a ta, cu diferenta ca eu nu ma duc la psiholog. Dar...traim pentru ca asa vrea Dumnezeu. Din moment ce el ne-a dat viata, el va decide cand aceasta viata se va incheia. Ceea ce imi este clar, totusi, este ca oamenii sunt in situatii diferite. Unii au tot ce isi doresc, sunt in culmea fericirii, iar altii nu au nimic, sufera si plang, si nimanui nu le pasa de asta. Mda... daca El vrea sa suferim, nu putem impiedica acest lucru, e destinul nostru, foarte trist. Dar adevarat. Sa acceptam adevarul, si sa continuam. Cine stie, poate Dumnezeu ne pregateste totusi un viitor mai bun.

| xxxlovexxx a răspuns:

Ce mult te inteleg zi de zi var lacrimi ma gindesc ca numai am pentru ce trai aceeasi istori cu mama ma cert zi de zi fratele e departe nici nu vb tata vb odata in luna o singura persoane care o am este persoana iubita care ma intelege dar kiteodaa nici ea nu ma intelege imi dores cmoarte si gata tiash propune s agasestio pesoana care sa te intelaga si s ate sustina in toate

| xxxlovexxx a răspuns:

Ar trebui sati cauti un prieten ce te va intelege si te va sutine int oate

| 2PAC_5906 a răspuns:

Pai citeste o carte, ignorai nu baga in seama, nu baga la suflet, fate ca nu-i auzi, poti iesi prin parc singura decat sa te certi cu ei, apoi nu stiu cum esti tu daca vrei poti vorbi cu mine eu.strunfi

| n3bunu a răspuns:

Asc muzivca care te face mai trista ...incearca sa asc basshunter:now your gone, angel in the night sau kelly f.:i can; t help myself! iesi un pic la aer, asculta si tu justin bieber de ex. incearca sa iesi un pic la aer, daca fumezi ti-as recomanda sa fumezi la marginea unui rau sau intr-o padure, pe un deal, undeva unde sa ai o priveliste frumoasa. dar este importanta muzica, muzica poate sa te ajute poate chiar 50%, si eu am trecut prin asta, era sa ma sinucid, incearca sa fi cat mai calma, sa privesti umea cu alti ochi. Gandeste-te ca esti pe un drum foarte lung este cald / frig /intuneric etc. cele ai neplacute lucruri ...si pe drumul acela pe care esti te gandesti cat de bine o sa fie cand ajungi acasa, id meu este : dark_angel359 poate mai vb!