| alynutzza a întrebat:

Ce ma fac? o buna prietena de-a mea este cu tipul pe care il iubesc(in secret). el nu se uita la minesadnici nu ma cunoaste.eu "m-am bucurat" pentru prietena mea, dar mereu ma gandesc la el. ce as putea face sa se uite la mine?
cum i-asi putea atrage atentia? fata cu care este el e o buna prietena de-a mea(nu umblam impreuna, avem alte gasti)
sfaturi?
pupici...AlynutZza:X:X:]

7 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Si eu am patit la fel ca tine. Si l-am uitat pe baiatul respectiv(desi cam greu) si nu-mi pare rau pentru ca si in ziua de azi sunt prietena cu fata respectiva.

nony
| nony a răspuns:

Da, am eu un sfat. Te complici prea mult.
Fugi dupa doi iepuri si nu vei prinde nici unu.Pe de o partea ea este o prietena foarte buna cu tine, in al doilea rand poate ai ghinionul si baiatului sa nu-i placa de tine.alta dezamagire.Sau sa afle ea.si gata, ai pierdut-o ca prietena.
Stai linisititá.

| anaid a răspuns:

Usor de spus.greu de facut dar trebuie sa alegi intre o relatie trecatoare care de fapt nici nu stii daca o sa ai parte de ea vreodata si o prietena bunawinking

| Artemiss a răspuns:

Pantru un baiat nu merita sa strici o prietenie...baieti mai exista insa prietenii sunt rari... dar daca totusi iti place asa mult, nu stiu, ia si analizeaza bine ce vrei sa faci...insa tu ai zis ca el nici nu se uita la tine...mai bine ai uita de el, lasa-l sa fie fericit cu prietena ta...vei gasi si tu persoana potrivita, baiatul pe care il vei iubi si te va iubi.

| Betty18 a răspuns:

Daca tu crezi ca merita sa strici o prietenie frumoasa pentru un baiat care doar il placi haide fa-o. dar cantareste foarte bine ceea ce pierzi si ceea ce castigi. din punctul meu de vedere prietene bune gasesti mai rar dar baieti o sa gasesti mereu.

succes

| Bebitza_3599 a răspuns:

Mai bine uita-l.Nu strica prietenia pentru o iubire interzisa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce vrei tu este urat si fata de prietena ta si fata de baiatul acela. Daca el a ales-o pe ea, atunci nu te-a vrut pe tine. Crezi ca exista retete pentru suflat iubitii altora? Si chiar daca te-ai oferi...baiatul acela ar putea sa nu te refuze dar nici nu te va aprecia si nu varamane decat o aventura. Asta doresti? Si pierzi respectul lui, a ei si sper ca si respectul de sine. Dupa intrebare...nu s-ar parea ca te-ar afecta o astfel de fapta!