| flor31 a întrebat:

Ce parare aveti despre asta: M-am rugat sa mi se indeplineasca o dorinta, iar atunci seara nu s-a implinit, iar a doua zi am fost dezamagita, si seara urmatoare, cand ma asteptam mai putin s-a indeplinit, iar acum ma rog in fiecare zi sa mi se indeplineasca o dorinta, si tot nu se indeplineste, oare de ce?

11 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Nu mereu avem tot ce ne dorim.Si poate i s-a indeplinit acea dorinta datorita parintilor, nu lui Dumnezeu. nu stiu

| kattya96 a răspuns:

Pentru ca doar visezi nu lupti pentru asta. Astepti sa-ti dea cineva.
Si e nevoie de timp. Un vis nu te gandesti la el si gata a doua zi e asa cum ai vrut tu.
Daca vrei sa devii ceva trebuie sa inveti.
Daca vrei sa primesti ceva, trebuie sa arati ca ai face orice ca sa obtii.
Daca vrei sa castigi la loto, trebuie sa pierzi intai de vreo 100 de ori, dar cand vei castiga nici nu o sa se simta cat ai cheltuit.
Si in final daca e vorba de dragoste, adica sa intalnesti persoana potrivita asta doar timpul decide, dar este cineva pentru fiecare deci oricum in toate cazurile trebuie sa astepti si sa speri.
M-am saturat de vise, dar ele sunt singurele care ma ajuta sa lupt in continuare si mai e dorinta de a se indeplini... fara ele nu suntem nimic.

| louise a răspuns:

Eu m`am rugat 2 ani sa mi se indeplineasca o dorinta si in final s`a indeplinit trebuie sa astepti ca asa ne rugam in fiecare seara sa avem cate un avion cate un elicopter un tanc etc. si nu se indeplinesc trebuie sa astepti cat este necesar nu doar 24 de ore. nu`ti pierde speranta.winking funda?

| emima a răspuns:

Poate toate la timpul lor nu crezi ai rabdare putin

| Nordic a răspuns:

Pt ca noi oamenii vrem ca toate dorintele sa se indeplineasca pe moment. Iar daca o dorinta nu se indeplineste ori nu esti pregatia sa ti se indeplineasca ori nu meriti inca sa ti se indeplineasca ori ti se pregateste ceva mai bun. Nu-ti pierde incerederea. Stie El ce face.

| BBdragutza a răspuns:

De fiecare data cand te astepti cel mai putin ti se indeplineste iar cand vrei cu adevarat sa ti se indeplineasca nu se indeplineste!

Răspuns utilizator avertizat
| BRG a răspuns:

Bună deoarece tu te rogi doar atunci cînd ai nevoie de ceva, dar corect este să te rogi zilnic lui Dumnezeu, și să îi mulțumești în fiecare zi pentru ce ai, nu doar atunci cînd î-ți trebuie ceva, se vede că și acum faci la fel, te rogi doar că ai primit ce doreai, cum nu primești cum nu te m ai rogi. GREȘIT!

| Georgix a răspuns:

Pentru ca a fost doar o coincidenta! happy

| Ovidiu16 a răspuns:

Umm karma?

| Laura_9072 a răspuns:

Degeaba te rogi daca nu faci nimic. Contribuie si tu la indeplinirea acestei dorinte, n-o sa mai fi asa de dezamagita!