| anonim_4396 a întrebat:

Dumnezeu chiar exista! M-am rugat la el cu sinceritate sa-mi indeplineasca o dorinta si chiar s-a indeplinit! Dar pana acum a trebui sa ma rog atat de mult sa obtin ceva acum de ce a durat atat de putin?

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Nu stiu, si mie mi s-a intamplat odata asa. M-am rugat lui Dumnezeu sa ma ajute cu ceva si nici nu am terminat bine rugaciunea ca s-a si indeplinit. Continua sa te rogi, iar daca se poate spune rugaciunea inimii in gand mereu.

27 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Uneori te rogi ani pentru ca sa primesti ceva. Alteori, doar apare gindul ca vrei sa ai un lucru, si te gindesti ca te vei ruga, insa nu mai apuci, ca si primesti lucrul respectiv! Nu stiu de ce e asa, banuiesc doar ca lui Dumnezeu ii place sa ne dea atunci cind e cel mai bun timp ca sa primim acel lucru pe care il cerem. Si de aceea uneori trebuie sa asteptam mult timp. Iar uneori nu primim, pentru ca cerem gresit, cerem ceva ce ne-ar face rau, desi noi credem ca ne-ar face bine.

| OOOLEOOO a răspuns:

Tine de psihologie.

Te rogi = iti doresti atat de mult acel ceva, in mintea ta creezi o imagine reala despre cea ce vrei si astfel iti dirijezi creierul catre dorinta.

Uni il cheama marele ''Secret''
http://youtu.be/san61qTwWsU

E un documentar interesant!

| OnuOnulică a răspuns:

Dumnezeu exista. asta conteza tu continua si roaga-te.

| Mădă0611 a răspuns:

E doar o coincidenta. Am venit anume sa iti raspund. :)) Acum ceva timp am vazut pe acasa o melodie faina, nu am retinut nici un nume, al fetei care canta, sau titlul melodiei, deci n-o puteam gasit, mai devreme eram pe fb, protv a postat ceva, am dat click si fix despre tanti aia se vorbea, era chiar melodia pe care o cautam. Ce sanse erau s-o gasesc intr-un subiect legat de Alexandra Stan? 0. Si sa nu zici ca mint: http://i.imgur.com/rfleB8r.png

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Mada de ce nu ne arati facebook-ul? Ascunzi cevalaughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ascund nimic tongue, oricum dupa nume nu ma poti gasi cu nici un search laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Eh pacat ca voiam sa te bag la prietenisad, eh nu vrei sa-mi dai numele in pv?

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poti, am setari smechere. laughing
Iti dau add aci ca sa imi poti trimite mesaj si imi dai link-ul de la contul tau.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Ok.

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ce comparatie jalnica ai facut, Ce faci Mada incepi sa iti pierzi din inteligenta laughing?

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Comparatiile mele sunt la mintea cocosului, daca n-ai observat inca, pentru ca suntem totusi la categoria religie unde nu trebuie sa ai asteptari, dar unde se cer dovezi, deci raspunsul meu e mai mult decat perfect [smug], si ca sa stii si tu, sa explici simplu e dovada de inteligenta. smug devil

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Pai daca aici sunt doar prosti de la care nu poti avea asteptari, tu ce cauti aici?, inseamna ca te simti bine intre noi prostii. Sti vorba aia Cine se aseamana se aduna. laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Te faci singur prost thinking Eu n-am zis nimic de prosti smug

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

App, tu imi urmaresti activitatea pe aci? laughing

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu urmaresc pe nimeni, de ce mi-ar pasa ce faci tu pe acii?, Dar de ce intrebi?

| zurick a răspuns:

Eu odata m-am rugat pentru indeplinirea unei dorinte si nu mi s-a implinit, apoi am continuat sa ma rog si mi s-a indeplinit.

| sublime89 a răspuns:

Roaga-te la el cu aceeasi sinceritate toata viata sa castigi la loto 6 din 49. Ia vezi, poate merge. Ce zici?

| ErrorFound a răspuns:

Si ce ti-ai dorit sa mai tragi o gura de aer?

| gingergirl1 a răspuns:

Dumnezeu stie ce e bine pentru tine si iti raspunde la cereri si rugaciuni! Dar daca e spre binele tau(scrie si in Biblie)! Uite! Vreau sa iti dau un exemplu! Eu si familia mea voiam sa ne mutam in SUA prin un program in fine nu conteaza! Si in fiecare zi ma rugam la Dumnezeu sa ma ajute sa plecam acolo pentru ca eu iubesc america(avem rude acolo, si am mai fost) dar ma rugam si ziceam sa ne ajute doar dcae ste dupa voia LUI si spre binele nostru! si nu am plecat! Si poate este mai bine asa! Poate are planuri cu mine aici! si chiar m-am schimbat in bine de la o vreme dar nu vreau sa intru in amanunte
Deci, tu continua sa te rogi si sa nu te superi pe Dumnezeu ca nu iti da tot ce iti doresti tu pentru caEl stie intodeuna ce e bine pentru tine!

| andrei a răspuns:

Asta inseamna ca daca stai acasa, fara sa mergi la scoala, fara sa te ridici din pat si te rog intruna si intens, o sa vina mancarea pe geam? Vezi ceea ce vrei sa vezi.

| Scarbo a răspuns:

Ce dorinta?

| Buresbista123 a răspuns:

Pentru ca nu prea ai cu ce...
Lasa iluziile si superstitiile...

| Buresbista123 a răspuns:

Pentru ca nu prea ai cu ce...
Lasa iluziile si superstitiile...
http://www.youtube.com/watch?v=JJxCFa8YmbQ
http://www.youtube.com/watch?v=UKwinJ9NWYE

| DiamondEyes a răspuns:

Asta pentru ca ti-ai dorit tu foarte mult sa ti se intample.
Tot ce ne-nconjoara se datoreaza noua.
Ia roaga-te sa primesti 1 mild de $, se mai indeplineste atunci? NU.

| IoanieCriminalul a răspuns:

Si ce legatura are dumnezeu cu dorinta ta? Ca te rugai sau nu tot se indeplinea.Eu am stat 5 luni sa strang bani ca sa imi indeplinsesc o dorinta si nu mam rugat dar totusi mi-am cumparat ceea ce am vrut.

| andri22 a răspuns:

Buna stiu omul are multe dorinte pe care si le doreste sa devina realitate dar uneori nu da raspuns,pentru ca lui Dumnezeu nu este bine sa ii ceri pentru ca stie el ce sa iti dea,nu pot sa spun ca nici eu nu i-am cerut,si eu am momente cand imi doresc ceva si sper sa se implineasca!
Majoritatea se roaga sa aiba persoana pe care o iubesc,alaturi, si banuiesc ca si tu la fel uite si mie mi-a raspuns Dumnezeu, pentru ca el iti raspunde dar daca esti credincios si nu este bine sa te rogi numai atunci cand ai nevoie ci intotdeauna pentru ca Dumnezeu vede tot, nu te poti ascunde nicaieri.
Timpul dureaza..., sufletul tace...dar inima tot nu iti da pace ea bate in continuare asa cum si tu iti doresti ceva.O sa vezi ca Dumnezeu este foarte bun si ii ajuta pe cei credinciosi!

| andri22 a răspuns:

~Si apropo sper ca nu te indoiesti de existenta lui Dumnezeu sau poate ca te inselai~!