| Mary Marry a întrebat:

Ce părere aveți despre oamenii(fetele)care poarta ochelari de vedere?

13 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Ce părere să am dacă nu îi cunosc?
De când caracterizează ochelarii personalitatea unui om? Defectele de vedere sunt, în majoritatea cazurilor, moștenite. Cât de stupidă întrebare ai putut să pui!
Baftă

| TeoPT a răspuns:

@Mary Marry
Nu te-am înțeles deloc greșit. Și eu port ochelari de un an și ceva și ți-am zis că ochelarii nu reflectă personalitatea cuiva și nu influențează în nici un fel părerea altora despre tine, asta bineînțeles dacă nu pui la suflet toate vorbele răutăcioase ale unor oameni distruși de când s-au născut. (mă refer la șmecherașii de cartier care întotdeauna vor avea ceva de comentat la adresa celor normali pe care îi consideră tocilari). Eu nu îi bag în seamă, nu se merită. Dacă îți pasă de părerea gunoaielor ălora de oameni, atunci e o problemă. Dacă nu ai așa ceva în anturaj, nu contează ochelarii. Oricum nu contează, dar comentariile sunt la ordinea zilei. Baftă

| pwp a răspuns:

Eu port sad

| pitikaaaa a răspuns:

Pai uite eu sunt fata si port ochelari de vedere si mi se pare "o moda" mai nou adica na...depinde si cum sunt... uite de ex se poarta aia ca de tocilar.
oricum cred ca fetele cu ochelari sunt dragute(nu sunt pe invers mi.am dat doar cu parerea):*

| AndaAndore a răspuns:

N-am nicio parere. Inainte, cand eram mai mica, aolo, mi-erea groaza de ochelari. Dar acum, daca stau sa ma gandesc, mai bine ii porti acum o perioada de cativa ani de zile, decat sa-i porti mai tarziu toata viatawinking Si daca oamenii [fetele] cum ai specificat tu, se simt complexate, din cauza ca poarta ochelari, sa`si puna lentilewinking
Numai bine :*

| noktambul a răspuns:

Parerea mea este ca acele persoane nu vad bine, de aceea trebuie sa poarte ochelari. Ca e fata, ca e baiat, ce conteaza! Si ce conteaza ca poarta ochelari! Mare branza! La o adica, nu pot sa si-i dea jos? Dar de ce sa ii dea jos?!

| noktambul a răspuns:

@Mary Marry : pai n-ai inteles ca la toti li se rupe de ochelari? Ca nu conteaza daca ai sau nu ochelari!

| regina a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu 7h30happy

| mihaela94_9486 a răspuns:

Dupa parerea mea, arata mai inteligenti. Nu ca ar fi, cunosc una proasta rau, dar cand si-a pus ochelari doar parea mai inteligenta. tongue

| Mary Marry explică:

Ma-ti inteles gresit. sad Eu am fost la oftalmolog si trebuie sa port ochelari si vroiam sa Stiu Ce parere aveti despre fetele care poarta ochelari de vedere.atat.

| Ĺöļļy_8212 a răspuns:

Pai eu port ochelari de vedere...nu-mi plac dar n-am in cotro...crying
pls funda...am nevoia laughing

| NoName_3427 a răspuns:

Ochelarii conteaza mai putin.importanta este persoana ce se afla in spatele lorhappy. nu uita asta!

| FloryTrandafir a răspuns:

Mary Scumpo, noi fetele/oamenii suntem obligati sa purtam ochelarii de vedere pentru binele nostru pentru a ne revenii vederea, nu conteaza cum ne sta ca e bine sau rau conteaza rezultatul si vindecarea care ne-o arata...parerea mea este ca ochelarii nu conteaza asa mult, conteaza persoana care se afla in spatele lorlove struckpwpici