| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de meditatiile cu profesoara de la clasa ? vorbeste mai frumos si mai diferit decat cu alti si iti da note mari nu ?

Răspuns Câştigător
| SMA a răspuns:

Buna! Depinde de la profesor la profesor. Eu nu am facut niciodata meditatii cu profesorii mei, doar cu o fosta profesoara care ma ajuta enorm. Dar stiu cum sta treaba cu profesorii din scoala de la un fost coleg care lua meditatii de la o profesoara mai rea. Intr-adevar observam mereu in clasa ca vorbea mai frumos cu el, il scotea mult la tabla, il ajuta si etc. Dar nu stiu de ce mi-a ramas intiparit ca ea se purta cu ceilalti altfel, preda groaznic(adica din 30 cati eram, doar 9 intelegeau ce zice), doar ca sa mergem noi la meditatii la ea. Nu stiu daca e placut sa faci meditatii cu profii din scoala. Dar daca profesoara ta e altfel, atunci de ce nu? happy. Bafta!

2 răspunsuri:
| abubusd a răspuns:

Adevarul este ca in 99% din cazuri, atunci cand faci meditatii cu profa de la clasa aceasta iti da note mai mari si se poarta mai frumos cu tine, dar nu intotdeauna inveti mai mult de la ea decat in clasa, ceea ce inseamna ca la examene s-ar putea sa ai aceeasi nota ca si colegii care nu au facut meditatii sad

Daca singurul tau obiectiv este nota in clasa atunci aceasta este cea mai buna optiune. Succes! big grin

| Gabriela432 a răspuns:

Da,profesoara s-ar purta diferit cu tine, te va "proteja" intr-un fel.