| flrnnn0202 a întrebat:

Ce parere aveti de "moda" asta la copiii din ziua de azi? A ajuns o rusine acum sa spui ca vrei sa iti faci familie si casa in loc sa te distrezi si sa curvesti pana pici apoi sa o iei de la capat. Voi nu va dati seama ca daca parintii vostri gandeau asa voi nu mai erati aici? Mie mi se pare ca de fapt acesti oameni se mint singuri. Nu ma intelegeti gresit, nu sunt fanatic religios dar ce viata e aia? Eu nu vad nici un rost sa traiesti si sa muncesti daca nu ai cui sa lasi ce aduni si nu lasi pe nimeni in urma dupa tine. Ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Oamenii de nimic, superficiali nu pot intelege lucrurile profunde, solemne. Ce treaba ai tu cu ei? Lasa-i sa se distruga daca insistă, vor realiza la un moment dat greseala ce-au facut-o.
Familia iti ofera implinirea supremă.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Si voi sunteti perfecti

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Nu stie omu' cand esti singur te realizezi mult mai bine financiar si material. Cand e familia pe langa scandal gelozii si infidelitati stai cu morocvu-n cùr. Acum e la moda burlacia

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Care voi?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Voi doi sunteti sfinti pamantului

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Candva ai iubit o fata dupa care ai suferit mult si astfel ti ai spus ca a fost o greseala si ca nu vei mai repeta greseala

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Da si inca n-am uitat de la 16 ani ultimul esec au trecut 11 ani tot singur am ramas. Pedegeaba am cautat pentru ca am gasit ordinare pe interes. Astept cu drag robotul sexual

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Atat de mult ai suferit, sa fim seriosi 11 ani au trecut de atunci, ai mai avut relati de atunci?

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Aventuri nimic stabil asa sa nimerit dar eu voiam ceva in conditii

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Deci persoanele infertile traiesc degeaba laughing)))))).

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Verifici arhivele?
Nu, nu traiesc degeaba, si ei pot avea familie.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La curvasarie nu iti trebuie familie. Multi prosti si curvè aleg calea asta sa aiba cine spala rufe si sa stea la cratita / sa aduca bani in casa si sa il/o insele. Singur ai mai multe avantaje in viata de a realiza ce nu poti realiza cu o asa zisa familie.

| Adry05 a răspuns:

Tu cu ce copii ai vorbit? Ca ce spui tu suna a mentalitate de pana in 25 de ani, ia vorbeste cu oameni de varsta aia, poate chiar si de vreo 22-23 si sa vezi ca au alte interese mare parte dintre ei.

| RAY a răspuns:

Florin natura umana este foarte complexa si diversa,deci este greu de inteles,da,de acord cu tine nici eu nu sunt de acord cu curvia,dar,nici nu consider ca omul este monogam,nu consider ca femeile sunt masini de facut de copii, servitoare, cred in independenta femei, respect femeile care sunt independente fata de barbati, barbati au subjugat femeile timp de 2000 de ani,in care erau masini de facut copii,servitoare,obiecte sexuale, azi femeile aleg sa aiba parte de o educatie,cariera, loc de munca aleg sa iti descopere sexualitatea, sa aiba libertatea mult dorita, sa aiba o cariera, o familie desigur, faza e ca femeile ar alege 20% din masculi astfel multi masculi devin frustrati,complexati,radicali,misogini,intelegi ideea, doar azi femeia alege ce vrea, inainte barbati alegeau totul, fiecare vede scopul diferit, nu poti generaliza

| Andreeush a răspuns:

Nu toată lumea gândește la fel.
Din păcate unii nu știu ce înseamnă cu adevărat să ai o familie sau să întemeiezi una.

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Familie vs cariera greu de ales

| Andreeush a răspuns (pentru RAY):

De ce nu pe amândouă?

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Este greu, pentru ca tindem sa ne dedicam timpul nu in cantitati egale

| Plato a răspuns:

Te realizezi mai bine financiar si material poate, dar realizarile alea sunt infime in comparatie cu implinirea oferita de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E total invers, Multi fac copii degeaba, pentru ca e la moda sa ai familie, nu stiu cum sa si creasca o grãmadã de ratati si ratate tigani, saraci, bolnavi psihic de tulburari nervi, plus nu sunt in stare psihic pentru ca nici ei nu au fost crescuti calumea in tara asta trecut comunita si nici financiar sa si creasca de tineri. Iar aia care sunt in stare sa si creasca au cate 1 când sunt mai la vârsta a 3-a