| Cipichipi a întrebat:

Ce parere aveti despre abordarile pe strada?
Daca un baiat necunoscut vine la o tipa sa se bage in seama.
E cam ciudat?

Răspuns Apreciat de Editori
| devilshelp a răspuns:

Depinde cu ce fel de fata te bagi in seama si de cum arati. Un raspuns sincer: daca esti frumos iti zic eu ca nu spune nimeni ca esti disperat. De exemplu eu sunt fata si imi place cand se baga in seama cu mine cineva. Majoritatea fetelor sunt atrase de baietii mai curajosi, iar ca sa te duci la o fata necunoscuta si sa te bagi in vorba cu ea iti trebuie destul curaj laughing Daca gasesti vreuna din aia disperata care crede ca oricine se uita la ea gata, vrea sa o violeze mai bine las-o. Dar daca e o fata de treaba nu vad care ar fi problema. E mai bine sa ai povesti amuzante cu intamplari de genul decat sa stai si sa te gandesti "ce s-ar fi intamplat daca m-as fi dus la fata aceea?". Eventual sa nu pari disperat incearca sa te uiti la ea (nu creepy) si sa vezi daca se uita si ea la tine sau daca iti zambeste ca sa vezi daca ai vreo sansa

| Cipichipi explică:

Cum ți se pare introul asta:Buna, te am văzut când ai trecut pe langa mine și mi se pare că ești o tipă foarte draguta, și am venit să văd dacă este asa!
Eu zic că arăt bine (nimeni nu se crede urat)in cel mai caz sunt mediu.
Deci cum ți se pare introul

| devilshelp a răspuns:

Iti dau un mini-scenariu. Ea sta pe o banca singura, iar tu stai pe cea din fata ei. Incearca sa faci contact vizual cu ea si sa ii zambesti. Daca iti zambeste inapoi poti sa te bagi in seama cu ea, daca nu mai bine renunta pentru ca e posibil sa nu fie interesata sau sa aiba o zi proasta. Acum trebuie doar sa te gandesti la ce sa ii zici. Nu e nevoie de nu stiu ce replica care sa o dea pe spate, poti sa incepi conversatia cu o gluma ca sa o faci sa zambeasca (spui ceva despre vreme sau daca se intampla ceva amuzant in jurul vostru, iti vine pe moment). Si dupa continui conversatia, eventual ii spui sa vina langa tine daca vrea ca nu prea o auzi (daca sunt banci din alea apropiate din parc) laughing

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unele suna la 112 pentru ca le e frica sa nu le violeze

| Adry05 a răspuns:

Depinde si cum se baga in seama si de el ca persoana. Eu n-as avea probleme cat timp nu pare disperat, dubios sau libidinos si nu se baga intr-un mod penibil.

| OldSoul a răspuns:

Depinde cum o faci, si cat de "agresiv" esti in limbaj si gesturi.
Daca stii sa te faci placut, temperat, si sa fii relaxat, poti avea succes.
Dar desigur, totul tine si de fata respectiva, de cum i-a decurs ziua, ce ganduri/probleme are.

| raMLesS a răspuns (pentru OldSoul):

Si daca sari pe ea are ceva?

| WaterDrop a răspuns:

Sunt grozave si te ajuta in viata.Hm, probabil de asta nu ajung multi prea departe.

| Justme1997 a răspuns:

Da, eu aș zice că-i disperat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca el arata bine, iti zic eu ca numai a disperat nu arata. Daca e urat cu spume, ea tipa in gura mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ciudat, dar Depinde unde daca e intr-un magazine sau alte locuri nu este ciudat, e ciudat sa abordezi o tipa când vorbeste la telefon, când merge pe stradã. Asteapta inainte sa vezi, unele fete iti trimit semnale, te privesc insistent, se apropie de tine fara nici un motiv, o sa stii când se intampla asta.

| fyndtnydt7u a răspuns:

Da, este ciudat. Oamenii se împrietenesc în diverse contexte: școală, activități, parcuri(uneori). E foarte ciudat să vină un om la tine pe stradă și să se bage în seamă cu tine.

| Thegurl a răspuns:

Mi se pare de prost gust.Un baiat trebuie sa placa o fata nu numai dupa cum arata, ci si dupa cum se poarta/ personalitate.Prin aceste abordari baietii arata ca vor doar o noapte si nimic altceva.Nu incerca, iti faci o imagine foarte proasta.

| Eduard99ant a răspuns:

Singurul mod in care poti sa faci asta pe strada este sa flirtezi. Spre exemplu esti in statie vezi o tipa care iti place, te uiti la ea o admiri ( nu stai si te holbezi ca un creep), daca vezi ca si ea se uita la tine nu o data ci de mai multe ori, e posibil ca si ea sa te placa si sa fie o invitatie ca sa te duci sa o bagi in seama. Dar nu mereu este asta, poate doar se uita pentru ca e curioasa de ce te uiti tu la ea. Cauta mai multe video-uri pe ytb despre flirtat si o sa-ti dai seama despre ce vorbesc. Dar cum ziceai tu sa te duci direct la ea, e posibil sa o sperii sa iti dea si o palma si un sut in bijuterii.