| Cristian226 a întrebat:

Ce părere aveți despre abordările pe strada,mall, parcuri etc?
De exemplu ca bărbat dacă vezi o femeie ca se uita insistent după tine e ok sa mergi sa te bagi în seama cu ea sau te poate considera psihopat?
Și dacă vad o tipa ca se uita insistent la mine și vreau sa ma bag în seama cu ea ce ar trebui sa îi spun sau sa o întreb?

8 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Ceea ce spui tu acolo se numeste impuls, atat din partea ta cat si din partea ei. Indiferent ca vei raspunde cu un zambet gen "da, am vazut ca te uiti la mine, hey happy ", ca eventual chiar te duci langa ea, ca vinea ea langa tine si vorbiti ( va prezentati sau pur si simplu vorbiti despre lucrurile de-acolo - din magazin, ca ati cauta ceva etc.), totul e impus de niste impulsuri, de ceva la cald.

Deci nu te gandi ca va fi ceva decisiv, ceva de a fi sau a nu fi. S-ar putea ca si daca legati ceva, s-ar putea sa nu va potriviti, deci nu pierzi nimic daca nu incerci, nu pierzi nimic daca incerci. Important e sa nu fii badaran; important e sa stii sa ai bun simt si sa nu calci in picioare limita pe care persoana si-o doreste.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca abordarile pe strada si in mall au functionat cu succes pentru sute si mii de ani, cu siguranta functioneaza si azi!

Face toti bani si este de succes sa acorzi un zambet frumos, un salut si eventual sa i te adresezi frumos si extra politicos, ca atunci nu are curaj sa te refuze si te va asculta.

Eu l-as numi psihopat pe ala de te ataca online, fara sa te cunoasca si care-ti trimite mesaje incendiare pe msg doar ca sa se creda cine stie ce macho.

| haileewatson a răspuns:

In general abordarile pe strada sunt creepy, de prost gust si facute de catre ciudati in cele mai multe cazuri. Probabil depinde de situatie, daca te afli intr-un grup in care prietenii tai o cunosc pe tipa respectiva ar fi mai ok sa faci cunostiinta cu ea. Sau daca o vezi la un concert poti sa te bagi in seama cu tretextul muzicii respective. Dar altfel.....doar sa vezi o fata pe strada si sa mergi la ea, e de prost gust si nu o sa-ti dea numarul ei laughing)

| Cristian226 explică (pentru haileewatson):

Asa și mie mi se pare cam aiurea dar dacă vezi o tipa ca se uita la tine eu zic ca ar merita sa încerci.Asa sa te bagi în seama cu una random clar nu care nici măcar nu se uita la tine.

| liliana77any a răspuns:

Trebuie sa fie o abordare finuta si nu foarte insistenta.
Cateva vorbe la locul lor sunt oricand bine venite.

| ALM2000RO a răspuns:

Eu sunt mega-timid și nu aș fi în stare în veci de așa ceva, m-aș pierde (bloca) imediat, adică de la început. N-am curaj să abordez nici în rest, d-apoi în locuri publice. sad

| GambleR40792 a răspuns:

In cele mai multe cazuri daca nu faci parte din cei 20% de barbati atractivi din lumea asta doriti de ele, se considera hartuire sexuala si se pedepseste cu inchisoarea, tu alegi daca vrei sa iti asumi riscul asta

| shookdazed a răspuns:

Daca ca barbat vrei sa o abordezi o femeie nu o face, te va da pe mana politiei, daca o tipa se uita insistent la tine e o capcana nu te baga, pleaca fiindca altfel ori te faci de ras ori te da pe mana politiei, cam asa sunt abordarile in ziua de azi. laughing))