| briana a întrebat:

Ce parere aveti despre comunitatea Gay si Lesbian? Sunteti pro sau contra? Aveti vreo problema cu acestea?

Răspuns Câştigător
| Change a răspuns:

Normal ar fi ca un baiat sa fie cu o fata iar o fata cu un baiat.Totusi,noi oamenii suntem diferiti. Unii au alte preferinte(pur si simplu nu se pot ajuta, oricat de mult vor sa fie ca noi).De ce sa ii criticam? Cine suntem noi sa le spunem sa nu isi asculte inima?
Sunt contra oamenilor care fac asta doar pentru a incerca ceva nou(mai pe inteles:doar pentru a se distra si experimenta).
Sunt pro pentur cei care nu o fac doar sa iasa in evidenta ci pentru ca asa sunt ei.
Daca noi ii criticam tot timpul si ii evitam lor le va fi greu sa accepte cine sunt cu adevarat si nu vor fi niciodata fericiti.IN opinia mea toti avem dreptul la fericire.
Nu spun ca imi face placere sa ii vad pe strada caci eu nu reusesc sa ii inteleg pentru ca eu nu sunt ca ei dar v-ati pus in locul lor? Daca asa erati voi? DAca lumea ar fi fost contra voastra si astfel veti fi nevoiti sa negati ceea ce sunteti,sa fiti niste falsi?
DA, sunt pro pentru oamenii care au curajul sa fie cine sunt cu adevarat si sunt contra pentru cei care vor doar sa experimenteze, sa descopere cum este sa fi gay dar care astfel renunta la a fi ei insisi.

21 răspunsuri:
| Candice a răspuns:

Nu ma bag. E viata lor, pana la urma suntem liberi sa fim cum vrem. Si ei sunt oameni ca noi

| Adredemesconf a răspuns:

Sunt exact de aceeasi parere cu Ioana.

| CompleteAndUtter a răspuns:

Nu suntem in masura sa judecam pe nimeni, dar oricum aceasta comunitate este gresita pentru ca Dumnezeu ne-a dat alte randuieli. Desi nu avem dreptul sa ii judecam, macar putem sa sutinem ideea ca este gresit. Pare putin cam complicat ce am zis laughing. Oricum, eu sunt contra deoarece acest lucru este un pacat.

| *~naty~* a răspuns:

Problema lor daca asa le place

| JuLien a răspuns:

Gay.sunt scarbosi.(ar trebui exetrminatilaughing)
lesbianthinking i love 'em laughing

| Moonster a răspuns:

Si daca erati si voi asa cum reactionati cand vedeati ca toata [majoritatea] oamenilor sunt in potriva voastra, va spun eu ca asta nu e o boala e ceva din nastere bagat in tine, si de care nu poti scapa. Asa ca cand spuneti niste cuvinte ganditi-va de doua ori inainte sa le scrieti, spuneti, discuta etc. Eu sunt pro

| ynna93 a răspuns:

Cu siguranta contra.nu mi se pare normal.si eu daca as vedea pe strada mi s`ar face instantaneu scarba.mai ales ce vor ei sa faca sa se casatoreasca si sa mai adopte si copii. damn`.iti dai seama in ce mediu cresc.

| Carol01 a răspuns (pentru ynna93):

Mie nu mi se pare normal sa nu evoluam si sa ramanem cu frunza sub centura Ca aSa ScRiE In BibLie. lasa dracu biblia

| anda_1885 a răspuns:

Nu am absolut nici o problema cu aceasta comunitate.

| DreamAutopsy a răspuns:

Idem Ioana.

| BigV a răspuns:

Total contra!

| 54ndy a răspuns:

Sunt contra. Dacă sunt gay sau lesby să nu mai urle în gura mare că mă enervez atât de tare de îmi să-i împuşc pe toţi.

| EyesSad17 a răspuns:

Sunt pro cu ei sunt cei mai tari ^^ au personalitate intersanta fata de ceilalti in speciali gay^^

| 1fluturas a răspuns:

Sunt tot oameni si ei, numai ca au gusturi diferite.Atata timp cat nu-mi lezeaza integritatea e treaba lor ce fac in pat.Prea multa discriminare si ura duce la violenta, parca si asta era un lucru pe care nu-l agrea D.zeu.

| 1fluturas a răspuns:

Inca ceva,si daca vad un cuplu de tineri, el si ea,sarutandu-se si balacindu-si limbile in vazul tuturor tot mi se face scarba laughing).Asa ca,atata timp cat isi vad de viata lor si de intimitatile lor, nelezand okiu nimanui, stand in comunitatile si in casele lor, nu cred ca ar trebui sa aiba nimeni nimic cu ei.

| Denis777 a răspuns:

Nu am nimic cu ei face fiecare ce vrea, cred ca fac prea mult spectacol cu drepturi.

| Veltorb a răspuns:

Pro

| LovingAdam a răspuns:

Eu sincer nu am nimic cu acesti oameni! Si idolul meu e gay si nu ma deranjea am auzit ca in america s-a dat o lege ca casatoriile gay sau lesbi sa se accepte si asta se va intmpla si la noi in rominia peste ceva timp happy

| Angeloxd a răspuns:

Femeie femeie mai merge, dar bărbat bărbat e scarbos

| MisakoYui a răspuns:

In ziua de azi nimic nu mai este ciudat laughing si sunt contra lor laughing

| Deea909 a răspuns:

Eu una nu am nimic happy Pt ca sunt Lesbi laughing... Fiecare face ce vreawinking.