| Irise a întrebat:

Ce parere aveti despre cuplurile, in care fiecare isi plateste consumatia? Adica tipa isi plateste singura si nu isi lasa iubitul sa o faca

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Mi se pare ca e cel mai bine si corect sa se procedeze asa. De ce ar trebui ca un partener sa plateasca mai mult decat celalalt intr-o relatie, cu exceptia unei ocazii speciale?

| mona a răspuns:

Daca relatia este una serioasa mi se pare anormal sa-si plateasca fiecare consumatia

suntserios
| suntserios a răspuns:

E ceva normal atat timp cat nu e vreo ocazie speciala. Platesti la 1-2 intalniri, intro relatie stabila si de durata incep sa se imparta costurile

| Seepty a răspuns:

Am o parere buna, pentru ca nu intervin certuriile ca de exemplu (Mancarea ta e mai scuma ca a mea, ia-ti ceva mai ieftin pentru ca nu am bani) sau alte motive intemeiate de genul acesta.
FUNDA?

| cokko a răspuns:

Cred ca asa facem noi fetele la inceput, dar daca relatia devine serioasa, 1-2-3-4 ani, el ii v-a platii, sigur! in cazul asta bravo fetelor, si rusinica baietilor astora care vor sa iasa si ei in oras cu o fata, dar n-au 2 lei in plus, sau cine stie laughing

| marcuvalentina a răspuns:

Mie nu mi se pare anormal din moment ce acestia stau impreuna sau relatia lor e mai lunga. Daca sunt la inceputul relatiei, el ar trebui sa plateasca cheltuielile; daca acestea nu sunt legate de casa ei:samponuri, mancare etc. Si daca el doreste si insista sa plateasca de ce nu?