| Black_Deea_1998 a întrebat:

Ce parere aveti despre ftele/baietii perversi/perverse si care sunt rebele/rebeli?

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu prea vad legatura dintre perversitate si rebeliune, fiindca nu sunt inseparabile sau ceva, de aceea o sa le tratez separat.
Nu mi se pare nimic anormal ca o persoana sa fie perversa, insa nu e chiar pe gustul meu. De fapt, nu imi place atunci cand predomina trasatura asta, insa intr-o cantitate mai mica este in regula, in ceea ce ma priveste.
Cat despre rebeliune, observ ca e din ce in ce mai prost inteleasa si interpretata, desi e paradoxal, din moment ce e oarecum echivalenta cu nonconformismul, adica ignorarea conventiilor si iesirea din tipare. In ziua de azi, majoritatea se considera rebeli, dar in realitate se imita intre ei si preiau exact ce vad la altii, pe care ii percep oarecum superiori si ca pe niste exemple de urmat, astfel incat nu mai are nicio valabilitate adevaratul sens al rebeliunii.

| IsabelaIssa a răspuns:

Rebeli. e ok, perversi nu. E o mica diferenta. Rebela poate sunt si eu, nu e ceva rau in asta. happy

| Black_Deea_1998 explică (pentru IsabelaIssa):

Eh ma refeream gen sa existe un baiat care sa fie ft popular si sa se dea itrun anume fel la fete si ele sa fie moarte dupa el etc... si el sa fie gen baiat ft rau si sa se indragosteasca de o fata mai asa diferita de celelalte

| tpuforyou a răspuns:

Nu sunt genul meu!)

| OtipaOarecare a răspuns:

Cunosc un baiat...Si e foarte pervers.Am prieten si ala tot se tine de mine.
S-a combinat cu cea mai buna prietena a mea si apoi a lasat-o dupa 3 zile si a facut-o sa sufere.Eu cu ea stateam una la alta si el se ruga de ea sa il ierte, dar cand a vazut ca ea tot il refuza mi-a trimis mie un mesaj ca vai ca ma iubeste, ca sunt buna, ca nu stiu ce...si cea mai buna prietena era la mine atunci si era foarte trista, ma mir cum de nu a plans.
Cred ca dupa asta iti dai seama ce parere am de perversi si de aceia care cred ca pot avea ce fata vor ei.Ei nu fac fetele decat sa sufere!(ma refer la baietii perversi)