| Alemariandra a întrebat:

Ce parere aveti despre o relatie in care fata este mai mare cu 1 an scolar decat baiatul?(diferenta de varsta e de vreo 3, 4 luni) Eu sunt clasa a11a, el clasa a10a.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e diferenta mare, daca se iubesc nu este nicio problema

| gennosuke99 a răspuns:

Nu conteaza, ideea e ca va iubiti si atata tot

| SuperGirl8 a răspuns:

Diferenta de varsta dintre parintii mei e de 4 ani. Mami fiind mai mare. Deci? Ti se pare ciudat? Sentimentele conteaza, nu varsta! Multa bafta in relatie! kiss

| IloveME a răspuns:

Nu vad rostul intrebarii! foarte mica diferenta, sunt relatii de 10-20 de ani si nu-si fac probleme.
Daca va iubiti asta e tot ce conteaza!

| Alemariandra explică (pentru IloveME):

Am pus intrebarea deoarece intre baieti si fete e oarecum o diferenta chiar daca au aceeasi varsta, fetele se maturizeaza mai repede uneori.

| IloveME a răspuns (pentru Alemariandra):

Cum spui tu uneori!
Creierul femei este demonstrat stintific ca se maturizeaza 2 ani mai repede decat cel a unui baiat! dar asta nu inseamna o piedica pentru a atinge fericirea.
Stiu o tanti care a ramas vaduva si acum este casatorita cu un baiat cu 15 ani mai tanar decat ea, iar mama unei foate prietene de-a mea este impreuna de 3 ani cu un baiat cu 20 de ani mai tanar ca ea, este mai tanar decat fatasa, dar din cate se vede varsta nu conteaza pentru a fi fericita!
Deci daca tu esti fericita cu acest baiat, nu mai cauta piedici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza, e bine. Poti sa fii impreuna cu el.
Adica cel putin eu m-as simti tare bine cu una de a 11-a, adica cu 1 an mai mare, si nu sunt singurul care gandeste astfel. E o chestie generala la noi.
Deci stai calma.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Daca va iubiti, varsta nu conteaza:*

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Varsta nu conteaza

| gogoɴicɑ a răspuns:

Pedofilism.

| Iryna16 a răspuns:

Doamne nu contezea nici 2-3 ani fata daca te intereseaza ca e mai mic cu 4 luni nu il iubesti
NU MAI PUNETI TOATE PROSTIILE LA CATEGORIA ASTA!

| Alemariandra explică (pentru Iryna16):

Cum sa-l iubesc daca urmeaza sa ma intalnesc cu el saptamana viitoare? laughing Era o intrebare, daca nu iti place, poti sa nu raspunzi