| denyzo a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care nu asculta/apreciaza niciun gen de muzica?
Iar cand asculta o melodie se plictisesc, ori sare din melodie cateva secunde sau chiar minute, ori vor sa schimbe un subiect, orice altceva numai sa nu asculte.

BTW. nu judec pe nimeni e doar o simpla intrebare happy

Voi ce ziceti? happy

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu am nici o parere, pur si simplu probabil nu e muzica pentru ei.
Asta e, fiecare cu placerile lui. Daca 90% din populatie asculta muzica, nu inseamna ca ceilalti 10% ar avea o "problema".
Sau, desigur, poate nu si-au gasit un gen pe placul lor.
Acum desigur mai exista si acele cazuri, printre care ma numar si eu, in care daca cineva imi recomanda ceva, pur si simplu parca nu sunt interesat de acel ceva, acum depinde si cine e acel cineva care-mi face recomandarea.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca exista oameni care sa nu asculte muzica. Muzica te linistete, iti alina sufletul, te duce cu gandul la diferite amintiri si iti provoaca nostalgie, e ceva minunat.
Poate ca nu ii place un anumit gen de muzica sau versurile/ritmul o fac sa nu se simta in largul ei.
Dar muzica e ceva pentru suflet, fiecare dintre noi ne regasim in anumite versuri.

| denyzo explică (pentru anonim_4396):

Ba da, exista. Cunosc pe cineva care mi-a marturisit acest lucru.
Iar eu am ramas intr-un fel "wow".

| anonim_4396 a răspuns (pentru denyzo):

Pai tocmai ca nu trebuie sa crezi tot ceea ce auzi. Ideea e ca lucrul asta chiar mi se pare "anormal" si crede-ma va spune o "ciudata" laughing
Eu nu ma las convinsa.

| denyzo explică (pentru anonim_4396):

Mi-e prieten de foarte mult timp, il cunosc si stiu ce ii place si mai ales ce NU ii place.

| NAT0 a răspuns:

Deficit de atenţie. thinking
Nu cunosc astfel de persoane, nu am cunoscut o persoană care să nu asculte muzică.