| BuhBlah a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care vor sa fie mereu importante?
Si sa fie ei mereu cei mai buni?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Una e sa vrei sa fi si alta e sa fi.Degeaba te lupti pentru atentie daca nu ai acel ceva care stabileste cine castiga si cine pierde. Iar in zilele noastre acel ceva se numeste tupeu. Daca ai tupeu(cat mai mult posibil) poti sa ajungi si la Tv sa fi o "vedeta"smug
Depinde cine sunt "cei mai buni". Spiritul de turma e mare si ti se pare ca daca mergi singur pe drum esti o tinta sigura. Ceea ce e complet adevarat, de altfel. Turma te protejeaza intr-un fel dar iti fura si originalitatea in acelasi timp

| Libelle a răspuns:

Si deseori reusesc.au ambitie si vointa, tupeu, nu le e rusine.
cu rusinea mori de foame, daca vrei sa ajungi undeva trebuie sa lupti pentru asta. oameni inteligenti.

| AshuraElric a răspuns:

Sunt ambitioase...eu nu vreau neaparat sa fiu importanta. dar cea mai buna, da.big grindepinde si de domeniu, desigur.Ambitia nu e un lucru rau atunci cand e însotita de inteligenta (nu insinuez nimic)daca un om "incult"vrea sa fie cel mai bun, avem o problema!big grin

| Katerine a răspuns:

Pai nu stiu, eu sunt una din persoanele care doreste sa fie mai buna in toate. dar cu toate astea eu nu doresc sa fiu mereu importanta. vreau sa fiu mai buna ca sa imi bucur parintii.