| LadyDeny a întrebat:

Ce parere aveti despre pixurile/stilourile care scriu, sterg si rescriu? sunt bune? merita banii?

10 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Sunt utile aceste pixuri, dar rezervele sunt scumpe. Îţi recomand doar în cazul în care susţii un test, o teză sau un examen.
Rezerva costă aproximativ între 4-7 lei.
O cutiuţă cu trei rezerve costă mai mult decât pixul acesta, dar rezervele sunt lungi, nu scurte.
Aşa arată: http://www.papetarie.ro/......040372.jpg

| Madu2027 a răspuns:

Mie chiar imi plac si cred ca merita banii

| fuzzer a răspuns:

Da!

Chiar sunt bune, plus ca scriu subtire, foarte frumos.

| AleexNC a răspuns:

Da is destul de bune happy

| 000M1ha3la a răspuns:

Da,sunt foarte bune, merita in totalitate banii.

| Adee26 a răspuns:

Sunt bune si scriu foarte usor dar totusi, mi se pare cam aiurea sa dai 10 lei pe un pix care se termina intr-o saptamana, maxim doua laughing

| karinutzaloveyou a răspuns:

Eu am patit-o rau de tot cu acele pixuri-minune.
Am dat teza la matematica iarna trecuta si am scris cu ele si cand profesorul a venit cu tezele, a mea era complet goala, tot ce ramasese erau desenele facute cu creionul. Se vedea clar, daca te uitai in lumina ca scrisul era acolo impregnat in hartie, era ca si cum l-ai fi sters pe tot cu guma aceea. Asa ca a trebuit sa dau teza din nou si atunci am aruncat toate pixurile astea.
Pe eticheta lor scrie ca nu rezista la temperaturi prea scazute sau prea ridicate asa ca cerneala dispare. Si fiind iarna atunci, scrisul a disparut.

Deci iti recomand sa fii atenta cu ele si sa nu le folosesti la lucraci importante.

| roxett123 a răspuns:

Mie mi se par destul de utile...doar ca rezervele se consuma destul de repede

| LadyDeny explică (pentru roxett123):

Cat costa o rezerva?

| roxett123 a răspuns (pentru LadyDeny):

In fata casei am un magazin care are rezerve din acestea si costa in jur de 8 lei, dar am vazut la supermarket seturi de mai multe rezerve si costa in jur de 20-23 lei ..depinde cate rezerve sunt in set ..eu am vazut cu 3