| FetitzaFrumusik a întrebat:

Ce parere aveti despre prietenii ce va uita din cauza iubitelor/iubitilor? Mie mi se pare total aiurea, adica ai nevoie si de partener de viata dar nu trebuie sa uiti de prieteni, voi ce ziceti? big grin

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Sunt total de-acord cu tine! Atat! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă partenerul de viaţă te face să te simţi mai bine decât o gaşcă de 10 prieteni, nu văd de ce ai mai avea nevoie de gaşca respectivă.

| Pearl01 a răspuns:

Sa stii ca lucrul asta mi s-a intamplat si mie. Da, privind din afara e aiurea, e urat si toate cele. Insa din interior, nu prea pare la fel. In momentul in care ai pe cineva alaturi, nu prea te mai intereseaza de restul, te focusezi pe relatia cu el, apar alte chestii. Si de multe ori te indepartezi de prieteni fara sa-ti dai seama, te vezi mai rar cu ei, vorbesti mai rar cu ei, fiind indragostita de respectivul, te schimbi, ii acorzi lui atentie. Eu sunt de parere ca, trebuie sa pastrezi un echilibru intre relatie si prietenie. Sa fi si cu el, insa sa nu-ti neglijezi prietenii. E clar ca nu o sa fie ca inainte, dar macar 1 data la catva timp sa te vezi cu prietenele tale la un suc, sa vorbiti etc asa cum si el ar trebui sa se vada cu prietenii lui. Mi se pare pe undeva normal cand iti gasesti pe cineva sa te indepartezi putin de prieteni, dar nu normal sa-i neglijezi sau sa nu mai vorbesti deloc cu ei.

| CBogdannnnn a răspuns:

Trebuie sa o intelegi/sa-l intelegi...Nu asta este intentia persoanei si este ceva natural sa mai "uite" de tine cand a dat de iubit.