| Mysteryossa a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care fac iubitilor lor oral? adik...vi se pare normal? vreau raspunsuri sincere.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt de acord. Am o relatie serioasa, chiar foarte serioasa si suntem open mind in intimitatea noastra.

55 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare cu intimitatea sa cât și cu educația sexuală. Dacă lor le place să fie umilite, n-au de cât!
Pa, pa.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ai fost pe la psihiatru in ultima vreme?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Bună.
Te las pe tine prima, la psihiatru că tot te iei de mine!
Pa, pa.

| Anecherry a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Umilinta? dar cant ti se face nu te mai simti umilita?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Anecherry):

Bună.
Depășești discuția! Eu nu-mi etalez intimitatea, clar?
Pa, pa.

| Anecherry a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Bine, cum doresti, dar nu cred ca ar trebui sa-ti dai cu parerea in domenii pe care nu le cunoti; si daca depasesc discutia, imi pot cere scuze, nu-i nici o problema, nu sunt crescuta in jungla; daca te vezi in postura de a nu putea accepta sau tolera anumite comportamente, incearca macar sa nu te bagi in seama aiurea si sa nu jignesti, pentru ca puncte de vedere gasim tot inainte, iar daca ele nu sunt tocmai in afinitate cu persoana ta treci peste pentru ca nu ai de unde sa stii unde ajugi.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Anecherry):

Bună.
Ce jignire? Fiecare face ce vrea... cu cap sau nu! Dacă nu cu părerea, atunci cu ce? Să arăt cu degetul?
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Daca lor li se pare normal, atunci da. E viata lor si fac ce vor pana la urma. happy

NOname
| NOname a răspuns:

http://www.tpu.ro/......-6-luni-d/

Văd că și aici se jignește gratuit...

Într-un cadru intim este permis orice, cât timp este de comun acord și nu se încalcă legea. Ține de intimitatea fiecăruia.

Iar cei care se grăbesc să judece, ar fi bine să vorbească doar pentru ei sau să se abțină de la comentarii și să nu aplice normalitatea lor tuturor!

| Anecherry a răspuns:

Sexul oral e un lucru cat se poate de normal si de placut; depinde de la persoana la persoana cat este de deschisa in ceea ce priveste sexualitate si relatia intima in cuplu. e greu mai ales la inceput pentru a avem multe prejudecati si inhibitii, dar cu timpul s-ar putea sa-ti placa. bye

caramela
| caramela a răspuns:

Buna MireElla! nu concep asa cevastraight facestraight face chiar daca ma vei considera de moda veche, tot nu renunt la la cest principiu.o dragoste si iubire se poate dovedi si in alt mod, nu prin a face fel de fel de perversiuni, sunt casatorita de 24 de ani si ne simtim bine si suntem fericiti si fara sa parcurgem la astfel de obiceiuri..am fata de 21 de ani si nici ea nu concepe asa ceva, ce daca nu faci oral iubitului asta inseamna ca nu il iubesti? o femeie care se respecta si are orgoliu, nu cedeaza la astfel de naravuri proaste adoptate dupa revolutie..asta e un raspuns sincer si la obiect ca veti fi ori nu deacord..asta e..imi asum voturile negative.
O zi buna si frumoasa sa ai!

| ioanadanny a răspuns (pentru caramela):

Mersi caramela ca esti de parere cu minehappy

| Dicanul a răspuns (pentru caramela):

Cel putin fiica-ta iti spune tie ca nu concepe asa ceva...

| Mysteryossa explică (pentru Dicanul):

laughing mda..sa stii ca e posibil

| LupulAlb a răspuns (pentru caramela):

Auzi ma, de unde sti tu ce face fita pana la urma, gandeste-te ar fi normal sa vina la tine si sa zica:Mama, mama i-am supt-o lu iubi. spune u care ai atatea ani, ar fi normal?

| caramela a răspuns (pentru LupulAlb):

Nu vreau sa raspund rautatilor voastre, dar stiu ce copil am si ce am crescut si a plecat de acasa cu principii morale...vi se pare c eva iesit din comun sa nu faci "oral" in zilele noastre?

| caramela a răspuns (pentru Dicanul):

Are cei 7 ani de acasa si principii morale. spre surprinderea ta. daca asta intelegeti voi prein dragoste, eu nu sunt de acord, dar daca tu te simti bine facand asa ceva prietenei/sotiei...

| Dicanul a răspuns (pentru caramela):

Nu mi se pare ca tine de cei 7 ani de acasa. Si eu am cei sapte ani de acasa, crede-ma, si am o relatie foarte sanatoasa cu mama mea, dar asta nu inseamna ca ii spun chiar totul. Si implicit, asta nu inseamna ca discut cu ea in detaliu viata mea sexuala.
Ce se intampla in dormitor intre doua persoane consider ca este strict treaba lor.

| caramela a răspuns (pentru Dicanul):

Si faptul ca ai mei copii au o relatie deschisa cu mama lor e ceva iesit din comun? ti se pare iesit din comun ca o fata in zilele noastre sa nu faca oral?

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru caramela):

-Alo? Securista tipica din "epoca de aur"?
-Da!
-Nici mie nu mi se pare normala chestia asta, insa mi se pare mai umilitor (pentru fata ta) sa postezi pe internet totul despre relatia voastra. Cred ca toti prietenii ei rad cu hohote daca si ea se lauda cu "relatia deschisa", cum face si mama ei.
-Cum poti spune asa ceva?
-Pai, sa-ti spun, nu mai suntem REPUBLICA SOCIALISTA ROMANIA careia ii duci lipsa!
- Nu ai cei 7 ani de-acasa!
- Este dreptul meu sa nu-i am si e dreptul fetelor sa fie umilite in asemenea hal prin asa o blasfemie.

| caramela a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Bine e asa cum zici tu.voi asta percepti si asta faceti..sex oral...dar ce altfel nu faceti fata?

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru caramela):

Tanti, tu ai citit ce am scris? SUNT COMPLET IMPOTRIVA ACESTUI LUCRU INJOSITOR! Citeste pana la capat si apoi vei pricepe aluzia.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru caramela):

Offf. Dupa '89 ce meserie ai avut?

| caramela a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Nu sunt de moda veche si nu sunt nici"invechita" dar nu sunt de acord cu asa ceva...iar faptul ca am o relatie deschisa cu ai mei copii, e interzisa? e ceva rau? nu cred, dar stiu cum gandesc si copii mei...

| caramela a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

In nici un caz nu am avut o meserie de care sa ma rusinez.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru caramela):

Pai, intr-un fel ii privati de libertate. Sa ma scuzati dar iar nu ati inteles ca NICI EU NU SUNT DE ACORD! Si sa stiti ca suneti de moda veche! Inca din primul raspuns ati pomenit de "inainte de 89". In natura leoaicele isi parasesc puii. Nu spun ca ar trebui sa nu ne mai pese de copii nostri, insa ar trebui sa le dam posibilitatea de a se descurca singuri in absolut orice situatie. Pana la 18-19 ani a fost a dumneavoastra. Dupa, este propria sa stapana.

| caramela a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Am folosit cuvantul "inainte de 89" pentru ca nu exista atata dezmat ca acum, iar faptul ca fata mea se respecta si are demnitate, asta nu inseamna ca e privata de libertate, dar ce inseamna a fi privat de libertate in opinia dvs dle Bogdanel?

| mircea1989 a răspuns (pentru caramela):

Si daca fata ta ii face prietenului ei, crezi ca ti-ar spune tie care clar o vezi ca pe o perversiune?laughing...ok

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru caramela):

A fi privat de libertate= a fi fiica dvs.
Si dvs ii dadeati raportul mamei?
Nu cred.

| caramela a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Hai sa nu o mai lungim, ca pe atunci nu era asa dezmat.straight face

| Pitzipoanca a răspuns (pentru caramela):

Cu tot respectul, nu e un narav prost adoptat dupa revolutie.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru caramela):

Nostalgia... Ce mult iti mai doresti vremurile de odinioara! Poate oricine trai in iluzia ca dupa 89 este mai bine si ca ai sai copii ii spun mamei ce fac ei in dormitor.

| caramela a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Hai bre ma lasi.e mai bine dupa 89? cu ce? ca nu sunt locuri de munca, ca invatamantul e la pamant? ca tineretul viseaza numai la distractie si masini scumpe? de asta e mai bine? ok daca zici tu, asa sa fiesmugsmug

| caramela a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Buna! daca nu e narav, ce e? obisnuinta? un mod de a trai mai bine?

| Pitzipoanca a răspuns (pentru caramela):

Sex oral se face caaam de cand a aparut omenirea pe pamant. De fapt, exista ceea ce neofitii numesc "deviatii sexuale" la multe specii de animale. De exemplu, tribadism. Sunteti mult prea agresiva, aveti niste orizonturi inguste. Si nu ma refer la practicarea sexului oral. Daca dvs nu faceti, nu inseamna ca cei care o fac va sunt inferiori. O seara placuta.

| LupulAlb a răspuns (pentru caramela):

Ma asta nu-i rautate, da zi tu DE UNDE STI CE FACE FITA? zi? poti sa-mi spui ce copil ai, dar gandeste-te, de ce ti-ar spune?

| caramela a răspuns (pentru LupulAlb):

Pentru ca stiu ce am crescut si stiu ca este impotriva celor care practica, dar nu stiu de ce imi sariti in cap toti, e parera mea si e strict personala..pana la urma fiecare in patul lui face ce vrea, eu nu am facut decat sa raspund unei intrebari... daca stiam ca luati foc, nu raspundeam, ignoram intrebarea.

| NuAmGasitAltNickDisponibil a răspuns (pentru Dicanul):

Atat rolling on the floor

| ioanadanny a răspuns:

Mie mi se pare o tampenie.numai o femeie care nu se respecta poate face asemenea chestie.ori vorbim de sentimente ori vorbim de xxx.depinde si de oameni!

| Pitzipoanca a răspuns (pentru ioanadanny):

Tu esti o zana din aia neprihanita? oooo, looool. cate carti ai citit la viata ta? cate limbi straine vorbesti? stii picta? stii sa intretii o conversatie cu un om cult? fac oral si pun pariu ca ma respect mai mult ca tine.

| laura2307 a răspuns (pentru ioanadanny):

Mie mi se pare k esti o frustrata happy

| Anecherry a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Oo da, asta da atitudine. respect.

| ioanadanny a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Felicitari! oricum fiecare cu parerea lui si EU NU SUNT DE ACORD!

| ioanadanny a răspuns (pentru laura2307):

laughing) lol...calmeaza te

| Mysteryossa explică:

Dar,in principiu, voi ati fi de acord? ..eu ma refer si la o relatie serioasa, nu la copilarii de 2-3 zile.

| Mysteryossa explică (pentru anonim_4396):

Si noi suntem de 1 an impreuna..si suntem la varsta la care vrem sa experimentam aproape tot..nu am facut (ink) asta, dar vroiam sa stiu cam ce parere au romanii despre lucrul asta...si m-am convins..multi dintre noi inca suntem "pudici" daca pot spune asa

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mysteryossa):

Nu renuntati la tot ceea ce va place sa faceti in intimitatea voastra

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mysteryossa):

Da sunt de acord. Am o relatie serioasa, chiar foarte serioasa si suntem open mind in intimitatea noastra.

| Mysteryossa explică:

Baieti,voi credeti ca atunci cand prietenele voastre va face oral, le umiliti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mysteryossa):

Nu este o umilinta sexul oral. Nu uita ca si baietii fac sex oral fetelor si asta nu inseamna umilinta, consider ca o dovada a increderii intre parteneri si a faptului cat de sanatoasa este relatia lor.

| Mysteryossa explică (pentru anonim_4396):

Si noi suntem de aceiasi parere...dar sunt unii baieti care nu le fac oral iubitelor lor cu toate ca ele fac.despre acestia ce parere ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mysteryossa):

Sincer pe acesti baieti (adica cei ce nu le fac partenerelor sex oral) nu caut sa-i inteleg. Dar ar trebui sa se intrebe si ei de ce sunt alti baieti care fac oral partenerelor lor si ei nu.

| edoru a răspuns:

In opinia mea, ceea ce se intampla intr-un cadru intim nu e decat treaba celor implicati atat timp cat exista consimtamant reciproc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E normal de la cuplu la cuplu. Fiecare cuplu isi stabileste niste limite si nu e nimeni in masura sa spuna daca e normal sau nu ce fac ei atata timp cat e decizia unanima a lor.

| SpawNury a răspuns:

Nu pricep ce e "ok" la asta. Si de asta va plangeti ca tara se face plina de curve, scuze ca vorbesc asa. dar mai bine faci dragoste cu iubitu` tau decat sa o faci oral. happy Succes.

| Skeez a răspuns:

De ce nu pana la urma, ideea nu e sa ne placa noua ci sa ii placa lui, daca ii place o faceti cum vrei
Oricum in ansamblu nu cred ca e nimic rauwinking