| Geanin a întrebat:

Ce parere aveti de urmatoare propozitie " Multi se plictisesc in vacanta de vara deoarece nu se intalnesc cu prietenii din cauza distantei sau altele. Si se plictisesc si se mai pierd si prietenii. Dar cand incepe scola devin din nou cei mai buni prieteni chiar daca se intalneau de foarte putine ori. Dar pentru altii e complet invers."
Argumentati : pro sau contra.

Am vazut multi copii peste tot pe fb, pe TPU, in viata reala chiar si eu am cateodata aceasta problema.

Deci ce ziceti?

5 răspunsuri:
| RuxandraBianca a răspuns:

Cam asa e. eu am o prietena, singura si cea mai buna dealtfel, si stam destul de departe una de cealalta, insa pastram legatura. vorbim in fiecare zi la telefon, pe skype, pe fb, pentru ca daca o prietenie e adevarata, distanta nu o va rupe. prietenii adevarati sunt usor de recunoscut happy

| mariaalessandra a răspuns:

CONTRA.Imi pot invita sau ma pot intalnii cu cei mai buni prieteni fara sa putem fi deranjati de ceilalti.

| ferdin a răspuns:

Pro unii se folosesc de altii pentru interesele lor (exemplu:copierea temei)

| Geanin explică (pentru ferdin):

Nu dar ma relfer la uni copii de la tara care sunt indepartati mai timizi dar totusi sunt prieteni. Dar nu au cum sa se intalneasca mereu. Adica se poate intmpla si asta nu nu mai copierea temei. Nu?

| AnushkaAxy a răspuns:

Pentru ca acei prieteni pe care ii crezi adevarati se folosesc de tine.De ce numai la scoala se intampla asta si in vacanta nu iti da macar nici un tel sa vada ce faci, daca iesim in oras la un suc?