| Sadop a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul mate info?
Intensiv sau neintensiv? Cum vi se pare mai ok?
Am auzit ca la filologie sau stiinte sociale nu e asa de bine, dupa liceu putand sa dai doar la anumite facultati, pentru celelalte neavand pregatirea necesara.
E adevarat? E mai bun mate-info?

1 răspuns:
| SabinaRsT a răspuns:

Eu sunt la mate-info si este ok. Nu este o mare diferenta intre mate-info simplu si intensiv, la intensiv incepi din clasa aIX-a limbajul de programare pe calculator la informatica. Ai mai multe avantaje daca termini un liceu cu profil matematica-informatica :*