| KaRioKa a întrebat:

Ce parere aveti despre Romania, dau voturi la toti!

Răspuns Câştigător
| Alex3 a răspuns:

Romania, Ai?-N-am!-Or

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Una bună dacă nu ar mai fi guvernanții actuali care ne-au pus pe butuci!
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

...as vrea sa plec din Romania.pacat ac este o tara cu un relief superb!

| Neimportant a răspuns:

E o tara frumoasa dar nu stim sa o apreciem, insa economia si alte chesti te fac sa te gandesti ca singura cale sa razbati e sa muncesti in strainatate...dar cand esti plecat din Romania iti iubesti tara asa cum e ea

| Ralluca25 a răspuns:

România este frumoasă. Are locuri unde chiar merită să mergi, dar dacă aș putea aș merge în altă țară. La noi ba se fură, ba se bea, drogurile și-au făcut deja destuuui amici. nu este o țară vaaai minunată. Sunt mii și mii de discriminări, țiganii stau pe unde apucă. Ar putea deveni altfel dacă și-ar dar cineva interesul... Nu mi-e rușine că sunt româncă doar că nimănui nu-i pasă de ea. și uite a ajuns de căcat!

| LoveToHate a răspuns:

Romania este o tara frumoasa cu defecte si calitatii.Este tara in care eu am crescut cu bune si rele.Romania este tara mea, tara mea de suflet.Aici pe pamanurile Romaniei am inceput sa plangem si sa radem pentu prima data.Romania mi-a dat clipe de neuitat, mi-a dat amintirii pe care nu le voi uita niciodata.De ce sa vina francezii,englezii,nemtii etc sa ne batjocoreasca,sa ne zica lucruii urate,ca furam, ca suntem lenes, ca avem un conducator de tot rasul etc.Asta ne face pe noi speciali. Daca toata lumea ar gandi la fel, nu am mai incalca legile, am fi fost o tara civilizata etc ori ar fi fost prea plictisitor ori ar fi fost un haos total. Oricum nu suntem asa de rau pe cat arata mass media.Cand zic Romania ma gandesc la Basescu, cum rade el tot timpul si se uita chioras sau la Vanghelie
cum se crede el cel mai bun dinte cei buni, cum vb el in engleza de parca ar vorbi in chineza sau fata lui cand e speriata si nu stie ce sa raspunda in momente penibile.Asta-i Romania! Nu o sa gasesti nicaieri in lumea asta niste politicienii mai amuzanti ca ai nostri.Crezi ca daca era Geoana la putere si nu Basescu era diferit? Nu, romanul e facut sa faca banii prin tot felul de mijloace, chiar si sa fure numai ca sa-i fie lui bine.Romania este tara mea si o iubesc cu tot cu defectele ei.E tara noastra, suntem o parte din ea, noi facem Romania asa cum e ea. Oricum dupa ce termin facultatea vreau sa plec de aici si oriunde ma duce soarta eu o sa fiu mandra ca sunt romanca.

| sensibilosu a răspuns:

Romania, tara de miere, cine vine, nu mai mere...adica odata ce ai ajuns in Romania teo luat dracu

| EmilyWasHere a răspuns:

Naspa tara, pe bune!

| Alexa_8541 a răspuns:

O tara de ca*** in ultima vreme

| Brrrlx a răspuns:

Romania e o tara frumoasa dar romanii nu o apreciaza de exemplu un coleg de-al meu a spus ca mai bine ar muri decat sa se intoarca in Romania pentru ca el e in Anglia