| zuzu_1842 a întrebat:

Ce parere aveti despre satanisi? Biserica romana a acceptat satanismul deoarece ar fi si aceasta o religie ca toate celelalte...

Răspuns Câştigător
| greg a răspuns:

Daca a acceptat-o asta nu inseamna ca e de acord cu ea.Biserica ne accepta pe toti asa cum suntem dar pe pacatosi nu ii apreciaza in niciun fel, ci ii accepta pentru ca ei exista.Se si roaga pentru ei uneori dar Niciodata n-or sa fie de acord cu ei.

| Ankhulnb a răspuns (pentru greg):

Află ce fac SATANIȘTII! N-o să îți vină să crezi!

http://www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-facem-noi.html

Creștinismul,evreii și o contradicție biblică ipocrită:

http://www.seruah.com/......blica.html

Află de ce suprimă și denigrează creștinismul sexualitatea și femeile:

http://www.seruah.com/......meile.html

10 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

A profana ceva mi se pare imposibil de acceptat ori care ar fi religia

| Klara a răspuns:

Am o parere proasta despre cei care SE CRED satanisti; P

eileen
| eileen a răspuns:

Eu sunt contra acestei "religii", influenta lui satan se simte peste tot in lume, nu trebuie sa te inchini lui ca sa isi faca treaba pentru ca oricum o face indiferent de supusii lui.
De ce nu sunt de acord? Pentru ca "religia" aceasta contravine cu principiile mele crestine. Simple as that.

| Ben. a răspuns:

Nu stiu nimic despre ei si nici despre cultul lor. mi-ar place sa-mi deschida si mie cineva mintea, in legatura cu ingerasul asta.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Satanistii care profaneaza nu sunt traditionali.aia sunt un pica mai dezaxati(decat restul satanistilor, desigur) rolling on the floor sunt copii carora li se pare cool sa te duci noaptea in cimitir, sa bei, sa faci sex pe morminte si chair sa le profanezi(mormintele).

| afrodita17 a răspuns:

Unde scrie ca biserica romana a acceptat asa ceva? exista clar vreun document legalizat care atesta acest lucru? si de ce doar biserica romana?

| allube a răspuns:

Unde ai citit tu ca biserica romana accepta satanismul? In nici un caz, biserica romana nu accepta sectele, asta ca si martorii lui Iehova, adventisti si cate or mai fi este o secta.Nu sunt eu prea dusa la biserica dar atata lucru stiu.

| kayura a răspuns:

A acceptat asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e oreligie catoate celelalte ave satan